هدر اصلی
1396/05/01 07:35:00
سرویس فرهنگی
فاطمه سعیدی مطرح کرد:

سرانه فضای آموزشی در مسکن مهر بسیار پایین‌تر از متوسط کشوری/ سردرگمی دستگاه‌ها در تامین زیرساخت‌ها

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از اینکه مسکن مهر در دولت گذشته بدون برنامه‌ریزی کافی برای تامین زیرساخت‌ها به مرحله اجرا رسید، تصریح کرد: به درستی نمی‌توان گفت وظیفه تامین این زیرساخت‌ها بر عهده کدام دستگاه است.
سرانه فضای آموزشی در مسکن مهر بسیار پایین‌تر از متوسط کشوری/ سردرگمی دستگاه‌ها در تامین زیرساخت‌ها عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از اینکه مسکن مهر در دولت گذشته بدون برنامه‌ریزی کافی برای تامین زیرساخت‌ها به مرحله اجرا رسید، تصریح کرد: به درستی نمی‌توان گفت وظیفه تامین این زیرساخت‌ها بر عهده کدام دستگاه است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104090443588.jpg سرانه,فضای,آموزشی,در,مسکن,مهر,بسیار,پایین‌تر,از,متوسط,کشوری/,سردرگمی,دستگاه‌ها,در,تامین,زیرساخت‌ها Icana

فاطمه سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مشکلات فضاهای آموزشی در مسکن مهر گفت: متاسفانه مسکن مهر در دولت گذشته بدون برنامه‌ریزی کافی برای تامین زیرساخت‌ها به مرحله اجرا رسید و اکنون بسیاری از شهرک‌های اقماری که به نام مسکن مهر ساخته شده است فاقد امکانات و زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی، بهداشت و آموزش است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس در ادامه گفت: نداشتن برنامه‌ریزی کافی در این امور بزرگترین مشکلی است که از ابتدا توسط کارشناسان بارها عنوان می‌شد و امروز می‌بینیم یکی از بزرگترین چالش‌های میان وزارتخانه‌ای در حوزه تامین زیرساخت‌های مسکن مهر بروز کرده است.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس افزود: هنوز کسی نمی‌تواند به درستی بگوید وظیفه تامین این زیرساخت‌ها و منابع لازم برای آن بر عهده کدام دستگاه است؟ آیا وزارت راه و شهرسازی که متولی مسکن مهر است می‌باید آب، برق، گاز، بیمارستان و البته مدرسه را تامین کند یا هر کدام از این زیرساخت‌ها باید توسط وزارتخانه مرتبط تامین شود؟

دبیر کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: به عنوان مثال برای تامین مدرسه نمی‌توان از وزارت آموزش و پرورش انتظار داشت که خود متولی ساخت مدرسه نیز باشد. به ویژه آنکه به بودجه محدود این وزارتخانه توجه نماییم.

سعیدی خاطر نشان کرد: آنچه می‌توان امروز به آن امیدوار بود انسجام و یکپارچگی دولت آقای روحانی است؛ بنابراین باید موضوع را در کمیسیون‌های مرتبط دولت از جمله کمیسیون زیربنایی طرح و برای آن راه حل یافت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان گفت: در بسیاری از مناطق شاهد آن هستیم که سرانه فضای آموزشی تخصیص یافته بسیار پایین‌تر از متوسط کشوری است که باید برای آن تدبیر کرد./

‏پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet