هدر موبایل
1396/05/01 09:26:48
سرویس اقتصادی
مفتح:

تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه مغایر قانون اساسی است

سخنگوی کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، گفت: تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارت برنامه و بودجه مغایر قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است و امکان پذیر نیست.
تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه مغایر قانون اساسی است سخنگوی کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، گفت: تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارت برنامه و بودجه مغایر قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است و امکان پذیر نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201702109556718063.jpg تبدیل,سازمان,برنامه,و,بودجه,به,وزارتخانه,مغایر,قانون,اساسی,است Icana

محمدمهدی مفتح در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص طرح تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه برنامه و بودجه، اظهارداشت: بنده اطلاعی از این طرح ندارم اما اگر چنین طرحی وجود داشته باشد با توجه به قانون اساسی که امور اداری و استخدامی و برنامه و بودجه را از شئونات مستقیم رئیس جمهور می‌داند نمی‌تواند در قالب وزارتخانه شکل بگیرند.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شخص رئیس جمهور مسئولیت مدیریت بر دوسازمان امور اداری و استخدامی و برنامه وبودجه را بر عهده دارد، گفت: طبق قانون اساسی رئیس جمهور می‌تواند این اختیارات را به معاونین خود بدهد در قالب معاونت رئیس‌جمهور این فعالیت‌ها در حال انجام است.

مفتح با اشاره به اینکه حوزه کار اداری و استخدامی و برنامه و بودجه با وجود قانون اساسی نمی‌تواند در قالب وزارتخانه فعالیت کند، اضافه کرد: این کارها از شئونات رئیس جمهور است که توسط معاونین اداره می‌شوند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارت برنامه و بودجه مغایر قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است و امکان پذیر نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet