شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/04/10 17:40:00
سرویس کمیسیون ها

بیانیه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد حوادث اخیر

**هیات رییسه و روسای کمیته‌های سه گانه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، پس از دیدار با نامزدهای انتخاباتی و شخصیت‌های سیاسی موثر در انتخابات و مراجع عظام بیانیه ای را خطاب به ملت ایران صادر کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

ملت بزرگ ایران، اکنون که پس از سی سال گام برداشتن در صراط مستقیم الهی و در اولین سال دهه پیشرفت و عدالت با توفیقات الهی و در میان رگبار تهمت‌ها، تهدیدها، ناجوانمردی‌ها، نپذیرفتن واقعیت‌ها و دخالت‌های احمقانه بیگانگان، محکم و استوار در همه مراحل انتخابات باشکوه دهم ریاست جمهوری، از دوره پرشور تبلیغات گرفته تا روز نمایش عظیم متانت و وقار جمعیت عظیم40 میلیونی برای رای دادن و تا ایستادگی در برابر کسانی که نتوانستند در پاسخ به این حرکت پرشکوه ملت، بزرگوارانه شکست را بپذیرند و به خاطر عدم پیروزی، میدان مسابقه را به هم ریختند و آرامش جامعه را بر هم زدند، شما ملت بزرگ و پرافتخار ایران همچون کوهی استوار و محکم مقاومت نمودید و ایستادگی کردید. ‌وظیفه خود می‌دانیم صمیمانه و متواضعانه از محضر گرانقدرتان تشکر و قدردانی نماییم. دوره انتخابات دهم ریاست جمهوری دوره آزمایش و پالایش چهره‌ها و تشکل‌های سیاسی بود.

مدعیان قانون گرایی و مردم سالاری چه ارزان حیثیت و منافع ملی را به خاطر خودخواهی به حراج گذاشتند، به قانون اساسی بی‌احترامی نمودند و اصل 110 را رعایت نکردند و اکنون که طبق قانون، شورای محترم نگهبان، صحت انتخابات را تایید کرده است، سخن از عدم مشروعیت و مقبولیت دولت می نمایند.

سخن امروز ما که در طی 10 روز گذشته با کمال احترام به نامزدهای محترم و شخصیت‌های سیاسی موثر در انتخابات و مراجع گرانقدر ملاقات نمودیم و تبادل‌نظر کردیم؛ این است که بیایید نقطه پایانی بر این روشی که خسارت‌های فراوان ملی را به دنبال داشت،‌بگذارید و همسو با دهها میلیون رای دهنده و همگام با همه ملت ایران با دولت دست‌آشتی دهید و به رای ملت که بدون تردید در انتخاباتی سالم به صندوق‌ها ریخته شده است، احترام بگذارید و به این بازی پرهزینه پایان دهید.

جوانان عزیز و برومند ایران اسلامی

بدون تردید نقش تاریخی شما در حماسه پرشکوه 22 خرداد 88 نقشی است جاودانه و فراموش نشدنی، طبیعت انتخابات همانند یک مسابقه ورزشی این است که بازنده و برنده دارد. فرهنگ والای اسلامی، بلوغ سیاسی و جایگاه ارزشمند ملت ما در جهان و منطقه حکم می‌کند که همه دست در دست یکدیگر با اتحاد و انسجام و حمایت از دولت در این شرایط حساس تاریخی به سازندگی همه جانبه کشور ادامه دهیم. کینه‌ها را اگر ایجاد شده باشد، فراموش کنیم و در سایه پربرکت ولایت و با بهره‌گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری، با گام‌هایی استوار‌تر از گذشته راه را ادامه دهیم و ایران عزیز و زیبا را زیباتر به نسل‌های آینده تحویل دهیم.

انتظار ما از ریاست محترم جمهوری، جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد با توجه به رای تاریخی ملت ایران به ایشان این است، ‌اکنون که در آغاز دوره دوم ریاست جمهوری قرار گرفته‌اید از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های نظام برای تحقق اهداف چشم‌انداز 20 ساله، اصل 44 قانون اساسی و ارتقاء فرهنگ و ارزش‌های اسلامی جامعه و بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم و ادامه سیاست خارجی مبتنی بر رعایت سه اصل عزت، حکمت و مصلحت همت بگمارند.

ما به همه قدرت‌های بیگانه به ویژه آمریکا و اتحادیه اروپا که در این انتخابات مرتکب اشتباهات بزرگی شده‌اند و در امور داخلی ما دخالت کردند، اعلام می‌کنیم که شما بازی را باخته‌اید و باید هرچه سریعتر اشتباهات گذشته را جبران کنید و بدانید که جمهوری اسلامی ایران امروز با پشتوانه رای 40 میلیونی و انتخاب مجدد جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد به مراتب قدرتمند‌تر از قبل انتخابات است و کسانی که این واقعیت مهم را سریعتر درک کنند، ضرر کمتری خواهند دید.

در پایان وظیفه خود می‌دانیم از همه دست‌اندر کاران انتخابات دهم ریاست جمهوری به ویژه شورای محترم نگهبان، ‌وزارت کشور، ‌نیروی انتظامی، امنیتی، بسیج و صدا و سیما صمیمانه تشکر و قدردانی نماییم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet