هدر موبایل
1396/05/01 09:43:47
سرویس سیاسی
میرزایی نیکو:

قانون در زمینه برگزاری انتخابات میاندوره‌ای شوراها سکوت کرده است/ تشریح شرایط سخت روستاهایی که شورا ندارند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: قانونگذار هیچ توجهی به برگزاری انتخابات میاندوره ای برای شوراها نکرده و این موضوع مشکلاتی را به وجود آورده است.
قانون در زمینه برگزاری انتخابات میاندوره‌ای شوراها سکوت کرده است/ تشریح شرایط سخت روستاهایی که شورا ندارند عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: قانونگذار هیچ توجهی به برگزاری انتخابات میاندوره ای برای شوراها نکرده و این موضوع مشکلاتی را به وجود آورده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106355304239.jpg قانون,در,زمینه,برگزاری,انتخابات,میاندوره‌ای,شوراها,سکوت,کرده,است/,تشریح,شرایط,سخت,روستاهایی,که,شورا,ندارند Icana

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عدم برگزاری انتخابات میاندوره‌ای برای شوراها و جایگزینی وزارت کشور به جای شوراهای منحل شده، اظهار داشت: یکی از بزرگترین خلا‌ءهای قانون انتخابات کشور، عدم در نظر گرفتن انتخابات میاندوره‌ای برای شوراها است.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعد از انحلال شورا یا ابطال انتخابات شورا، هیچ ماده قانونی در زمینه برگزاری انتخابات میاندوره‌ای وضع نشده است، بیان کرد: قانون در این زمینه مسکوت است و مشخص نکرده که بعد از انحلال شورا یا ابطال انتخابات آن، چه باید کرد؟.

وی با بیان اینکه در هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها پیرامون سرنوشت انتخابات شوراهایی که ابطال شده نیز مباحثی را مطرح کردیم، افزود: البته کمیته‌ای در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور تشکیل شده تا بتوانیم دولت را تهییج کنیم که هر چه زودتر لایحه جامع انتخابات را به مجلس ارائه کند، در غیر اینصورت باید قوانین موجود را اصلاح کنیم.

میرزایی نیکو با بیان اینکه تعداد شوراهایی که انتخابات آن‌ها ابطال می شود، زیاد نیست و می توان به راحتی انتخابات میاندوره ای شوراها را برگزار کرد، متذکر شد: به نظر من می‌توان ساز و کار صحیحی را برای برگزاری انتخابات میاندوره‌ای در نظر گرفت.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در روستاهایی که انتخابات آن‌ها ابطال یا منحل می‌شود، شرایط سختی به وجود می‌آید زیرا باید زیر نظر شورای بخش قرار بگیرند، گفت: همین امر مشکلاتی را به وجود می‌آورد، برای مثال انتخاب دهیار در این روستاها به آن جهت که شورای روستا دهیار را انتخاب نکره، معلوم نیست مردم این فرد را بپذیرند یا خیر.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قانونگذار هیچ توجهی به برگزاری انتخابات میاندوره ای برای شوراها نکرده و این موضوع مشکلاتی را به وجود آورده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet