هدر اصلی
1396/05/01 14:02:30
سرویس سیاسی
ذوالنوری تشریح کرد:

پیام های حمایت های پنهانی از مسعودبارزانی / چرا کشور کردستان به بن بست می خورد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: جمهوری اسلامی هرگونه استقلال طلبی در اقلیم کردستان عراق را محکوم می کند.
پیام های حمایت های پنهانی از مسعودبارزانی / چرا کشور کردستان به بن بست می خورد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: جمهوری اسلامی هرگونه استقلال طلبی در اقلیم کردستان عراق را محکوم می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201603100716992831.jpg پیام,های,حمایت,های,پنهانی,از,مسعودبارزانی,,/,چرا,کشور,کردستان,به,بن,بست,می,خورد Icana

مجتبی ذوالنوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: استقلال طلبی اقلیم کردستان تهدیدی بزرگ برای عراق و امنیت خاورمیانه است زیرا منجر به فروپاشی مرزهای جغرافیایی و سیاسی منطقه می شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه که امروز مشاهده می کنیم توطئه ای پیچیده است که ضمن ایجاد تهدیدات امنیتی ، فضای جدیدی را برای حضور نیروهای فرامنطقه ای و افزایش مداخلات آنها فراهم می کند.

وی در ادامه افزود: اصل اولیه این است که بازیگران فرامنطقه ای به دنبال تجزیه کشوری مانند عراق هستند ، خواب هایی شوم برای خاورمیانه دیده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: رژیم صهیونیستی ، آمریکا و حتی رژیم سعودی اصلی ترین حامیان تجزیه عراق و استقلال طلبی اقلیم کردستان هستند.

وی تصریح کرد: حمایت های پنهانی که از مسعودبارزانی صورت می گیرد نه در جهت حمایت از اکراد بلکه برای در جهت شکل گیری یک غده سرطانی است تا امنیت سرزمین های اشغالی به شکلی متفاوت تامین شود.

ذوالنوری گفت: در راهبرد تجزیه عراق با جدایی اقلیم کردستان ، در میان مدت تهدیداتی علیه سوریه ، ترکیه و ایران در کنار عراق دنبال می شود.

وی تاکید کرد: آمریکایی ها می دانند که ایجاد کشور مستقل کرد با مشکلات متنوعی دست به گریبان خواهد شد.

این نماینده مجلس دهم گفت: به لحاظ جغرافیایی اقلیم کردستان در محاصره است و قطعا کشورهای همسایه اجازه استفاده از فضای ارتباطی خود از آسمان و زمین را نخواهند داد.

وی بیان داشت: بن بست اقلیم کردستان مضاف بر حصرجغرافیایی از درون نیز با یک جنگ قدرت مواجه است تا جایی که وقوع درگیری پس از استقلال احتمالی حتمی به نظر می رسد.

ذوالنوری گفت: آنچه که امروز دنبال می شود ایجاد تهدیدات جدید امنیتی به موازات تروریسم تکفیری داعش و  ایجاد چالش برای تمامیت ارضی عراق یا حتی جنگ عرب و کرد است.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی قویا هرگونه استقلال طلبی در اقلیم کردستان عراق را محکوم می کند و به سهم خود اجازه وقوع چنین اتفاقی در پشت مرزهای ایران و با مهندسی آمریکا و رژیم صهیونیستی را نخواهد داد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet