هدر اصلی
1396/05/01 10:39:12
سرویس اقتصادی
زارع:

طرح ضربتی پرداخت وام ازدواج محدود به دوماه نشود/کفایت حساب یارانه نقدی برای ضمانت پرداخت وام/بانک ها سخت‌گیری نکنند

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از تحدید تسهیل در پرداخت وام ازدواج به ماه های مرداد و شهریور انتقاد کرد.
طرح ضربتی پرداخت وام ازدواج محدود به دوماه نشود/کفایت حساب یارانه نقدی برای ضمانت پرداخت وام/بانک ها سخت‌گیری نکنند سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از تحدید تسهیل در پرداخت وام ازدواج به ماه های مرداد و شهریور انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/118954.jpg طرح,ضربتی,پرداخت,وام,ازدواج,محدود,به,دوماه,نشود/کفایت,حساب,یارانه,نقدی,برای,ضمانت,پرداخت,وام/بانک,ها,سخت‌گیری,نکنند Icana

رحیم زارع در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت در خصوص طرح ضربتی پرداخت وام ازدواج گفت: بخش قابل توجهی از جمعیت کشور را جوانان تشکیل می دهند که در سن ازدواج قرار دارند، بنابراین باید در راستای تسهیل ازدواج برنامه ریزی های جامعی شود.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با وجود اینکه وام ازدواج، تنها بخش کمی از نیازهای مالی زوج های جوان را حل می کند، اما روند اعطای وام با مشکلاتی روبرو بوده که باعث شده صف متقاضیان وام ازدواج در ماه های گذشته طولانی شود.  

 این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:طرح ضربتی برای پرداخت وام ازدواج اقدام خوبی است، اما برای انجام این مهم باید برنامه ریزی جامعی صورت گیرد تا در تمامی سال روند پرداخت وام ازدواج آسان باشد.

زارع ادامه داد:در حال حاضر میزان وام ازدواج برای هر یک از زوجین 10میلیون تومان است که باید این میزان وام افزایش یابد و همچنین با افزایش زمان بازپرداخت از میزان اقساط کاسته شود.

 وی ادامه داد:اینکه تسهیل در پرداخت وام ازدواج محدود به مردادماه و شهریورماه شود قابل قبول نیست بلکه باید روند اعطای وام تداوم داشته باشد.

 سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:معرفی ضامن یکی از مشکلات برای  متقاضیان وام ازدواج بوده این در حالی است که بانک ها می توانند از ظرفیت حساب یارانه نقدی سرپرست خانوار برای رفع این مشکل استفاده کنند.

گفتنی است طرح ضربتی اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از اول مرداد تا آخر شهریور عملیاتی می شود و میزان تسهیلات برای هر یک از زوجین ۱۰۰ میلیون ریال است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet