هدر موبایل
1396/05/03 16:55:39
سرویس سیاسی
کاظمی:

وزیر دادگستری تنها در قبال سازمان تعزیرات حکومتی پاسخگو است

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس شورای اسلامی از وضعیت وزارت دادگستری و پاسخگو نبودن این وزارتخانه به مجلس انتقاد کرد.
وزیر دادگستری تنها در قبال سازمان تعزیرات حکومتی پاسخگو است عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس شورای اسلامی از وضعیت وزارت دادگستری و پاسخگو نبودن این وزارتخانه به مجلس انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201609104329130613.jpg وزیر,دادگستری,تنها,در,قبال,سازمان,تعزیرات,حکومتی,پاسخگو,است Icana

محمد کاظمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت و اختیارات وزارت دادگستری اظهار داشت: در حال حاضر وظیفه و اختیارات وزارت دادگستری بسیار محدود است و اگر بخواهیم اختیارات وزیر را افزایش دهیم باید قانون اساسی را اصلاح کنیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: نقش وزیر دادگستری در واقع رابط بین قوه قضاییه و قوه مجریه است بنابراین وزیر نه در مورد مسایل قضایی پاسخگو است و نه در مورد مسائلی که در دولت رخ می دهد.

وی گفت: همکاران در کمیسیون قضایی مکرر سوالاتی داشتند که وزیر دادگستری در پاسخ عنوان کرده مسئولیتی ندارد بنابراین در این حوزه نظارت مجلس ناقض است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه این وضعیت باید اصلاح شود، تاکید کرد: اگر وضعیت اختیارات وزیر دادگستری را به عنوان یک معضل منجر به اصلاح قانون اساسی نمی شود، می توان از مقام معظم رهبری درخواست کرد تا اختیارات وزیر دادگستری را به نحوی افزایش دهند که در مقابل مجلس پاسخگو شود.

کاظمی با اشاره به اینکه وزیر دادگستری صرفا در قبال سازمان تعزیرات حکومتی پاسخگو است، عنوان کرد: این درحالی است که نمایندگان درباره مسائل قضایی بارها از وزیر دادگستری سوال کردند اما چون وزیر براساس قانون اساسی دراین زمینه وظیفه و اختیاری ندارد، پاسخی دریافت نشد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: بنابراین انتظار می رود به نحوی وضعیت و اختیارات وزیر دادگستری مشخص شود تا این وزارتخانه نیز در مقابل قوه مقننه پاسخگو باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet