هدر اصلی
1396/05/01 15:27:12
سرویس استان ها
سلیمانی:

انتقاد از عملکرد پتروشیمی‌های کرمانشاه در استفاده از نیروهای تحصیل کرده بومی/ پتروشیمی‌ها جاده‌ها و محیط زیست را تخریب کردند

نماینده مردم کنگاور،صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی گفت: هدف ما این است که پتروشیمی‌های استان کرمانشاه را مورد تحقیق و تفحص قرار دهیم.
انتقاد از عملکرد پتروشیمی‌های کرمانشاه در استفاده از نیروهای تحصیل کرده بومی/ پتروشیمی‌ها جاده‌ها و محیط زیست را تخریب کردند نماینده مردم کنگاور،صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی گفت: هدف ما این است که پتروشیمی‌های استان کرمانشاه را مورد تحقیق و تفحص قرار دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201701100875571780.jpg انتقاد,از,عملکرد,پتروشیمی‌های,کرمانشاه,در,استفاده,از,نیروهای,تحصیل,کرده,بومی/,پتروشیمی‌ها,جاده‌ها,و,محیط,زیست,را,تخریب,کردند Icana

حسن سلیمانی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص پتروشیمی‌های کرمانشاه اظهارداشت:در این زمینه با آفتی مواجه هستیم که زمین، هوا و سایر امکانات استان را در اختیار گرفته ولی منفعت آن فقط برای سرمایه گذارانی است که این پتروشیمی‌ها را خریداری کرده‌اند.

نماینده مردم کنگاور،صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این پتروشیمی‌ها احترامی برای مردم قائل نیستند و مشاغل ایجاد شده را به مردم بومی نمی‌دهند، بارها این موضوعات را تذکر داده ایم و افاقه نکرده است.

وی افزود: پتروشیمی های استان کرمانشاه از آب زیرزمینی چمچمال استفاده می‌کنند و چمچمال در حال خشک شدن است و آقایان منفعت آن را به دست می‌آورند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از جنوب کشور تا پتروشیمی‌های کرمانشاه با پول و اعتبارات دولت لوله گذاری انتقال خوراک شده و با پول دولت محصول را تحویل می‌گیرند و به فرآورده تبدیل می‌کنند؛ولی هیچ خدمتی به منطقه نمی‌کنند، گفت: این پتروشیمی‌ها خوراک را فقط در آنجا تحویل می‌گیرند و تبدیل به مواد اولیه می‌کنند.

سلیمانی متذکر شد: این پتروشیمی‌ها دولتی بودند و به بخش خصوصی واگذار شد و ما گرفتار این عذاب شدیم.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس با بیان اینکه پتروشیمی‌های استان کرمانشاه جاده‌ها و محیط زیست را تخریب کردند و منفعتی برای استان ندارند و تمام مدیران آن نیز پروازی هستند و با ارقام نجومی کار می کنند، ادامه داد: هدف ما این است که پتروشیمی‌های استان کرمانشاه را مورد تحقیق و تفحص قرار دهیم تا مشخص شود که اثربخشی پتروشیمی اوره ، پلمیر و ال ای بی برای اشتغال زایی در کرمانشاه چه بوده است.

وی ادامه داد: تمام مدیران این پتروشیمی‌ها از جاهای دیگر آمدند و با منابع مالی که در اختیار دارند و استخدام بودمی به در حداقل ممکن است و حتی می‌توان گفت فاقد مدیریت محلی است.

سلیمانی بیان کرد: مردم به جای اینکه منفعتی از این پتروشیمی‌ها ببرند ، از نظر شرایط اجتماعی یک وضعیت بدبینی به وجود آمده و در صورت بی توجهی، این دغدغه اجتماعی تبدیل به مشکلات امنیتی می‌شود و ما مجبور می‌شویم به شیوه دیگری با این موضوع رفتار کنیم.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پتروشیمی‌ها باید بدانند که نباید سبب آلودگی آب و خاک شوند و از آب زیرزمینی استفاده نکنند و کسب منفعت آن‌ها باید از نظر مسائل اجتماعی و پیوست فرهنگی سبب جلب رضایت مردم باشد، گفت: فارغ التحصیلان بومی که به این شرکت‌ها معرفی شده‌اند از آن‌ها به عنوان "مسئول جمع آوری زباله" استفاده می‌کنند که اقدامی بسیار زشت و بدی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet