شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1396/05/01 14:59:56
سرویس دیگر رسانه‌ها
صفاری:

بانیان جنگ موصل، پیشنهاد بازسازی آن را به عراق داده‌اند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بانیان و عوامل اصلی جنگ موصل، پیشنهاد بازسازی آن را به دولت عراق داده‌اند.
بانیان جنگ موصل، پیشنهاد بازسازی آن را به عراق داده‌اند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بانیان و عوامل اصلی جنگ موصل، پیشنهاد بازسازی آن را به دولت عراق داده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201604107802424643.jpg بانیان,جنگ,موصل،,پیشنهاد,بازسازی,آن,را,به,عراق,داده‌اند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ مرتضی صفاری  مطرح کرد: شواهد و مدارک به‌خوبی نشان دهنده آن است که آل سعود و هم‌پیمانان آن پدید آورنده داعش و افراط گری در منطقه هستند و این در حالی است که پیشنهاد بازسازی موصل را به دولت عراق داده‌اند.

نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس شورای اسلامی افزود: همان‌گونه که تقریباً برای همه مشخص بود که داعش به زودی به پایان راه خود می‌رسد و توطئه‌های کور و تروریست و افراط‌گرایی این گروه شیطانی تمام خواهد شد، اما بازهم آل سعود و هم‌پیمانان آن دست از حمایت و تغذیه این گروه بر نمی‌دارند و حالا که می‌دانند در بین مردم کشورهای منطقه جایگاهی ندارند، می‌خواهند با حضور در عراق و پیشنهاد بازسازی موصل کسب محبوبیت کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم گفت: حضور آل سعود و هم‌پیمانانش در موصل نه‌تنها برای ثبات عراق مفید نیست بلکه با توجه به نزدیک بودن این شهر به مرزهای ایران، می‌تواند باعث برهم زدن آرامش منطقه باشد و از آنجایی که حضور آل سعود و هم‌پیمانانش به‌خصوص اسرائیل جانی در هر جایی موجب ناامنی و آشوب در آن منطقه است، پس وجود آن‌ها در موصل اصلاً لازم نیست.

وی تصریح کرد: پایان ۳ سال اشغال خاک عراق توسط تروریست‌های تکفیری با توجه به مجموعه جنایت‌هایی که این گروه مرتکب شده، موفقیتی بزرگ برای این کشور است و نشان دهنده آن است که افراط‌گرایی و تروریسم در این منطقه جایگاهی ندارد و صلح و امید در این منطقه جاری شده است.

به گزارش ایسنا؛ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پیروزی ارتش و حشد الشعبی عراق در موصل و آزاد سازی این منطقه راهبردی نه تنها عراق را از وجود داعش پاک کرده و امنیت را به منطقه برگردانده است بلکه در ادامه می‌تواند زمینه‌ساز پیروزی ارتش و مردم سوریه بر این گروه خون‌خوار بوده و در نهایت سبب ریشه‌کنی کامل این غده در منطقه باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet