هدر اصلی
1396/05/01 11:45:00
سرویس اجتماعی
علیجانی:

واردات میلیاردی دارو در سایه بی توجهی به تولید داروهای نوترکیب/ سازمان غذا و دارو از تولیدکنندگان دارو حمایت کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تولید داروهای نوترکیب در کشور نیازمند حمایت است.
واردات میلیاردی دارو در سایه بی توجهی به تولید داروهای نوترکیب/ سازمان غذا و دارو از تولیدکنندگان دارو حمایت کند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تولید داروهای نوترکیب در کشور نیازمند حمایت است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108830034992.jpg واردات,میلیاردی,دارو,در,سایه,بی,توجهی,به,تولید,داروهای,نوترکیب/,سازمان,غذا,و,دارو,از,تولیدکنندگان,دارو,حمایت,کند Icana

محسن علیجانی زمانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت حمایت از داروهای تولید داخل در کشور، افزود: در حال حاضر می توان از واردات بعضی داروها جلوگیری کرد زیرا مشابه آن در داخل تولید می شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: امروزه بسیاری از داروسازان به سمت تولید داروهای نوترکیب حرکت کردند درحالی که هنوز برنامه ای جهت حمایت از این تولید کنندگان وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: باید برنامه ریزی ها به سمتی رود تا زمانی که دارویی را می توان در ایران تولید کرد واردات آن دارو به کشور صورت نگیرد این درحالی است که در این زمینه، برنامه جامع و مثبتی در سازمان غذا و دارو مشاهده نمی شود.

وی درباره برخی انتقادها نسبت به کیفیت پایین برخی داروهای تولید داخل، افزود: در تولید برخی داروهای نو ترکیب، ضوابطی در زمینه نحوه و چگونگی تولید دارو رعایت می شود تا کیفیت این محصولات مورد تایید قرار گیرد به همین ترتیب تمام مجوزهای لازم برای تاییدیه دارو اخذ می شود.

علیجانی تاکید کرد: تولید دارو در کشور به ویژه داروهای نو ترکیب در آزمایشگاه های تخصصی مورد بررسی قرار گرفته تا کیفیت آن تایید شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: در حال حاضر چندین میلیارد دلار دارو در کشور وارد می شود درحالی که با حمایت از تولیدات داخلی مشابه در هزینه ها صرفه جویی کرد و از سویی از قاچاق دارو هم جلوگیری خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet