انتخابات ریاست جمهوری
1396/05/01 14:11:25
سرویس استان ها
خدری:

راه آهن بوشهر- شیراز در مرحله جذب فاینانس است/ لایحه منطقه آزادشدن بندر بوشهر در راه صحن علنی

نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی ازاولویت های بوشهر راه اندازی راه آهن بوشهر- شیراز است که می تواند توسعه استان را در پی داشته باشد.
راه آهن بوشهر- شیراز در مرحله جذب فاینانس است/ لایحه منطقه آزادشدن بندر بوشهر در راه صحن علنی نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی ازاولویت های بوشهر راه اندازی راه آهن بوشهر- شیراز است که می تواند توسعه استان را در پی داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605103314743341.jpg راه,آهن,بوشهر-,شیراز,در,مرحله,جذب,فاینانس,است/,لایحه,منطقه,آزادشدن,بندر,بوشهر,در,راه,صحن,علنی Icana

عبدالحمید خدری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان این که یکی از مشکلات بوشهر راه آهن این استان است که برای مردم دارای اولویت است چراکه توسعه استان بوشهر نیازمند زیرساخت‌هایی همچون راه آهن است که هم راه ارتباطی و هم وسیله ای برای حمل کالا و مسافر است.

نماینده مردم بوشهر،گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: راه اندازی قطار بوشهر – شیراز بسیار ضروری است که در مرحله جذب سرمایه گذاری خارجی و فاینانس ( تأمین منابع مالی موردنیاز اجرای پروژه‌)است که امیدواریم با کمک دولت هرچه سریع تر این کار انجام شود.

وی خاطرنشان کرد:پروژه راه آهن بوشهر - شیراز به طول ۶۳۰ کیلومتر است که۹۷ کیلومتر از عملیات اجرایی آن با اعتبار ۵۰۳ میلیارد ریال اجرایی شده و بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

خدری تاکید کرد:اجرای طرح راه آهن بوشهر- شیراز نقش تاثیرگذاری دررونق اقتصادی استان و استان های همجوار خواهد داشت.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر در ادامه تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات استان بوشهر موضوع ته لنجی است که معیشت مردم شهرهای مرزی استان را به دنبال دارد و در حال حاضر در این موضوع نیز با نوعی بحران مواجه هستیم که قرار است در هیئت دولت به عنوان طرح ساماندهی ته لنجی مطرح شود و در دیدار اخیری که با معاون اول رئیس جمهور داشتیم این موضوع را نیز مطرح کردیم.

نماینده مردم بوشهر،گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به ارتقای استان بوشهرخاطرنشان کرد: امیدواریم لایحه منطقه آزاد تجاری بندر بوشهر به عنوان یکی از مناطق آزاد هفتگانه جدید مطرح شده در لایحه دولت که در حال حاضر در کمیسیون اقتصادی در حال بررسی است، در هفته‌های آینده به صحن علنی مجلس آمده و به تصویب نمایندگان برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet