هدر موبایل
1396/05/01 15:25:16
سرویس سیاسی
قاضی زاده هاشمی:

تحدید اختیارات رییس جمهور در طرح تبدیل سازمان برنامه به وزارتخانه ایراد قانون اساسی دارد/ احتمال رد طرح در کمیسیون

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی طرح تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه را بررسی کرد.
تحدید اختیارات رییس جمهور در طرح تبدیل سازمان برنامه به وزارتخانه ایراد قانون اساسی دارد/ احتمال رد طرح در کمیسیون عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی طرح تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه را بررسی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605102151444761.jpg تحدید,اختیارات,رییس,جمهور,در,طرح,تبدیل,سازمان,برنامه,به,وزارتخانه,ایراد,قانون,اساسی,دارد/,احتمال,رد,طرح,در,کمیسیون Icana

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعلام وصول طرح تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه اظهارداشت: این طرح به تازگی در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شده است و محتوای آن هنوز مشخص نیست با این حال براساس قانون اساسی مسئولیت امور برنامه و بودجه مستقیم با رئیس جمهور است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: با این حال ممکن است در این طرح ایراد قانون اساسی را به نوعی بر طرف کرده باشد بنابراین باید محتوای طرح مذکور مورد بررسی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه طرح تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه به کمیسیون مربوطه ارجاع شده است، گفت: کمیسیون برنامه و بودجه مسئولیت اصلی رسیدگی به این طرح را دارد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: از آنجایی که قانون اساسی در خصوص مسئولیت امور برنامه و بودجه صراحت دارد، وزارت شدن سازمان برنامه و بودجه منجر به محدود شدن اختیار رئیس جمهور می شود.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: بنابراین اشکال قانون اساسی به این طرح وارد است و باید دید که آیا راه حلی برای آن در نظرگرفته شده است یا خیر.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: طرح تبدیل سازمان برنامه به وزارتخانه اشکال قانون اساسی دارد یا در کمیسیون این ایراد برطرف و یا رد و بایگانی می شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، طبق اصل 126 قانون اساسی رئیس‏ جمهور مسئولیت‏ امور برنامه‏ و بودجه‏ و اموراداری‏ و استخدامی‏ کشور را مستقیماً بر عهده‏ دارد و می‏ تواند اداره‏ آنها را به‏ عهده‏ دیگری‏ بگذارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet