هدر اصلی
1396/05/01 15:46:08
سرویس دیگر رسانه‌ها
ساعی خبر داد:

بررسی تفکیک سه وزارتخانه در سه کمیته کمیسیون اجتماعی مجلس

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: بررسی لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت(تفکیک سه وزارت خانه ورزش و جوانان، راه و شهرسازی و صنعت، معدن تجارت) در سه کمیته تخصصی این کمیسیون بررسی می شود.
بررسی تفکیک سه وزارتخانه در سه کمیته کمیسیون اجتماعی مجلس سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: بررسی لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت(تفکیک سه وزارت خانه ورزش و جوانان، راه و شهرسازی و صنعت، معدن تجارت) در سه کمیته تخصصی این کمیسیون بررسی می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201608103803867456.jpg بررسی,تفکیک,سه,وزارتخانه,در,سه,کمیته,کمیسیون,اجتماعی,مجلس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، زهرا ساعی افزود: لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت در کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی و کلیات آن تصویب شده است و برای بررسی دقیق جزییات این لایحه بنا شده است که سه کمیته تشکیل شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی،گفت: سه کمیته برای بررسی وضعیت تفکیک سه وزارت خانه تشکیل شده و بنا شده که هر یک از کمیته ها به صورت جداگانه تفکیک یک وزارت خانه را بررسی کنند.

 سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بررسی تفکیک هر وزارت خانه در یک کمیته بدان دلیل است که بررسی ها کارشناسی تر باشد، زیرا هنگامی که این وزارت خانه ها ادغام شدند کار عجله ای بود ما دیگر نمی خواهیم این تفکیک با عجله باشد.

به گزارش ایرنا، دولت یازدهم در اواسط خردادماه لایحه تفکیک سه وزارتخانه را به مجلس شورای اسلامی ارائه کرد که براساس این لایحه، وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت به وزارتخانه های «صنعت و معدن» و «بازرگانی» تبدیل می شود.

همچنین در لایحه ارائه شده دولت به قوه مقننه، وزارت ورزش و جوانان نیز به «وزارت ورزش» و «سازمان ملی جوانان» و وزارت راه و شهرسازی به وزارتخانه های «راه و ترابری» و «مسکن و شهرسازی» تبدیل می شود.

البته این لایحه در جلسه علنی روز یکشنبه(21 خرداد ماه) در دستور کار مجلس قرار گرفت، اما دو فوریت این لایحه تنها 105 رأی موافق از مجموع 238 نماینده حاضر را کسب کرد و به تصویب نرسید و در نهایت یک فوریت این لایحه با 124 رأی موافق ، 79 رأی مخالف و 7 رای ممتنع از مجموع 239 نماینده حاضر در جلسه تصویب شد.

بر اساس این لایحه به منظور توسعه بازرگانی داخلی و خارجی در اقتصاد کشور با تفکیک اهداف، ماموریت ها و وظایف مربوط به امور بازرگانی از وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی، وزارت بازرگانی تشکیل می شود.

همچنین در صورت تصویب نهایی، با انفکاک امور بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت، این وزارتخانه به وزارت صنایع و معادن تغییر نام داده و با اهداف و ماموریت های قبل از ادغام با وزارت بازرگانی به فعالیت خود ادامه می دهد.

بر اساس این لایحه و در صورت تصویب نهایی به منظور تمرکز وظایف در ایجاد یکپارچگی و انسجام در حوزه راه و حمل و نقل و با تفکیک اهداف، ماموریت ها و وظایف مربوط به امور حمل و نقل از وزارت راه و شهرسازی، وزارت راه و ترابری تشکیل می شود.

طبق این لایحه و درصورت تصویب نهایی مجلس، با انفکاک امور راه و حمل و نقل از وزارت راه و شهرسازی این وزارتخانه به وزارت مسکن و شهرسازی تغییر نام داده و با اهداف و ماموریت های قبل از ادغام با وزارت راه و ترابری به فعالیت خود ادامه می دهد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet