هدر موبایل
1396/05/02 09:53:09
سرویس اجتماعی
محمودی شاه نشین مطرح کرد:

استفاده برخی کشاورزان پایتخت از روان‌آب‌های آلوده برای آبیاری مزارع/ آبیاری زمین‌های کشاورزی با فاضلاب واقعیت ندارد

نماینده مردم شهریار در مجلس گفت: کاهش ارتفاع آب چاه ها موجب شده که برخی کشاورزان اطراف تهران از آب‌های سطحی ناشی از بارندگی‌ها و سیلاب‌ها برای آبیاری مزارع استفاده کنند.
استفاده برخی کشاورزان پایتخت از روان‌آب‌های آلوده برای آبیاری مزارع/ آبیاری زمین‌های کشاورزی با فاضلاب واقعیت ندارد نماینده مردم شهریار در مجلس گفت: کاهش ارتفاع آب چاه ها موجب شده که برخی کشاورزان اطراف تهران از آب‌های سطحی ناشی از بارندگی‌ها و سیلاب‌ها برای آبیاری مزارع استفاده کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103552637131.jpg استفاده,برخی,کشاورزان,پایتخت,از,روان‌آب‌های,آلوده,برای,آبیاری,مزارع/,آبیاری,زمین‌های,کشاورزی,با,فاضلاب,واقعیت,ندارد Icana

محمد محمودی شاه‌نشین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با رد آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب، گفت:  منشا آبیاری این مزارع، آب‌های سطحی جاری بوده و در واقع متولی جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی بر عهده شهرداری است البته جمع‌آوری فاضلاب‌های خانگی و ایجاد شبکه فاضلاب به‌عهده شرکت‌های آب و فاضلاب بوده و نیاز است این دو وظیفه تفکیک و هر کدام از دستگاه ها به وظیفه خود به درستی عمل کنند.

بخش عمده ای از جمعیت تهران تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار گرفته است

نماینده مردم شهریار، ملارد و قدس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بخش عمده ای از جمعیت تهران تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار گرفته است، افزود: این فاضلاب ها به تصفیه خانه فاضلاب شهرری انتقال می یابد در کنار این تصفیه خانه اصلی برای غرب تهران طراحی شده اما هنوز اجرایی نشده و شرکت آب و فاضلاب اطراف شهرک دانش را برای تحقق این موضوع مکان یابی کردند.

تصفیه و بازچرخانی فاضلاب بهترین راهکار تامین آب مورد نیاز کشاورزی و فضای سبز است

وی با بیان اینکه تصفیه و بازچرخانی فاضلاب بهترین راهکار تامین آب مورد نیاز کشاورزی و فضای سبز است، تصریح کرد: شهرداری تهران در سال های اخیر اقدام به بسترسازی مسیر رودخانه ها و سیلاب ها کرده و  شبکه ای را معروف به کانال محمدیه احداث کرده که بخشی از آب های سطحی و چاهک های که در آنجا جمع می شود به این کانال و دشت های رباط کریم و شهریار انتقال می یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: البته ممکن است مزارع جنوب تهران با آب های سطحی آبیاری شوند اما بعید است که با فاضلاب آبیاری شوند و از آنجایی که این روان آب ها از مسیرهای طولانی گذشته و آلوده  می شوند بنابراین استفاده از  آنها نیز برای سلامتی مضر بوده و لازم است بهداشت محیط اجازه استفاده از چنین آب هایی را  قبل از تصفیه به کشاورزان  پایین استفاده ندهد.

تاکید بر لزوم همکاری هماهنگ بهداشت محیط و وزارت جهاد کشاورزی برای منع کشاورزان از آب های سطحی برای آبیاری مزارع

محمودی شاه نشین با تاکید بر لزوم همکاری هماهنگ بهداشت محیط و وزارت جهاد کشاورزی برای منع کشاورزان از آب های سطحی، ادامه داد: عمده کشاورزی جنوب تهران از طریق رودخانه ها آبیاری می شوند اما به دلیل افت موتورها و کاهش ارتقاع چاه ها به  کمتر از 150 متر برخی کشاورزان از آب ها و سفره های سطح الارضی  ناشی از بارندگی ها، سیلاب ها و مسیر رودخانه های کن و سایر رودخانه ها برای آبیاری مزارع استفاده می کنند.

وی با یادآوری بازدید از شبکه های فاضلاب شهریار، شهر قدس و ملارد، گفت: پساب های خروجی ناشی از این تصفیه خانه ها مناسب آبیاری مزارع بوده و هیچ خطری برای سلامتی ندارد اما فاضلاب تصفیه نشده به طور قطع آلوده بوده و استفاده از آن برای آبیاری مزارع تبعات زیادی را  متوجه سلامت مردم می کند.

تاکید بر لزوم ورود مدعی العموم به موضوع آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب

نماینده مردم شهریار، ملارد و قدس در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم ورود مدعی العموم به موضوع آبیای مزارع جنوب تهران با فاضلاب، گفت: می طلبد بهداشت محیط و سازمان حفاظت محیط زیست با سرکشی از  مزارع جنوب تهران گزارشات خود در مورد نحوه آبگیری مزارع را ارائه کنند زیرا این موضوع با سلامت شهروندان سروکار داشته و مردم باید هر چه سریع تر در جریان صحت و سقم یا رد این موضوع قرار گیرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet