هدر موبایل
1396/05/01 16:49:20
سرویس سیاسی
ابوترابی:

تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه خلاف قانون اساسی است

عضو کمیسیون شوارها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که طرح تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه خلاف قانون اساسی است.
تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه خلاف قانون اساسی است عضو کمیسیون شوارها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که طرح تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه خلاف قانون اساسی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109882506336.jpg تبدیل,سازمان,برنامه,و,بودجه,به,وزارتخانه,خلاف,قانون,اساسی,است Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به طرح تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه اظهار داشت: هفته گذشته این طرح در صحن علنی اعلام وصول شد اما به نظر می رسد طرح با اصول قانون اساسی در تضاد است.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس دهم شورای اسلامی توضیح داد: در قانون اساسی به چند وزارتخانه و معاونت به صراحت اشاره شده است که نمی توان نسبت به تغییر رویه آنها اقدام کرد.

وی ادامه داد: در اصل 126 قانون اساسی به مسئولیت امور برنامه و بودجه به صراحت اشاره شده است بنابراین مجلس نمی تواند با طرحی اختیار را از رئیس جمهور سلب کند.

ابوترابی عنوان کرد: در قانون اساسی آمده است که رئیس‏ جمهور مسئولیت‏ امور برنامه‏ و بودجه‏ و امور اداری‏ و استخدامی‏ کشور را مستقیماً بر عهده‏ دارد و می‏ تواند اداره‏ آنها را به‏ عهده‏ دیگری‏ بگذارد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با این حال نمی توان پیش بینی کرد کمیسیون برنامه و بودجه، دولت و شورای نگهبان چه نظری در باره طرح مذکور دارند اما شکی بر این نیست که تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه خلاف قانون اساسی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet