هدر موبایل
1396/05/01 17:06:52
سرویس سیاسی
فولادگر:

شواری نگهبان با تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه موافقت نخواهد کرد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که شورای نگهبان با تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه موافقت نخواهد کرد.
شواری نگهبان با تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه موافقت نخواهد کرد عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که شورای نگهبان با تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه موافقت نخواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103239012877.jpg شواری,نگهبان,با,تبدیل,سازمان,برنامه,و,بودجه,به,وزارتخانه,موافقت,نخواهد,کرد Icana

حمیدرضا فولادگر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به طرح تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه اظهار داشت: این موضوع از گذشته مطرح شده اما از آنجایی که در قانون اساسی به اختیار رئیس جمهور در خصوص امور برنامه و بودجه اشاره شده است، ایراد قانون اساسی به این ایده وجود دارد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در قانون اساسی، سازمان برنامه و بودجه مستقل است اما اگر به وزارتخانه تبدیل شود در مقابل مجلس نیز باید پاسخگو باشد و به نحوی اختیار رئیس جمهور در این موضوع محدود می شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: در صورتی که سازمان برنامه به وزارتخانه تبدیل شود دیگر در اختیار رئیس جمهور نخواهد بود که به صراحت در مغایرت با قانون اساسی است.

فولادگر با بیان اینکه در گذشته شاهد وزارت برنامه و بودجه بوده ایم توضیح داد: در دوران ریاست جمهوری مقام معظم رهبری سمتی به عنوان وزیر مشاور نخست وزیر و رئیس سازمان برنامه و بودجه وجود داشت که بیشتر حکم مشاوره را داشت اما در قانون اساسی این موضوع از جمله اختیارات رئیس جمهور لحاظ شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: اگر طرح در کمیسیون و صحن تصویب شود مورد تایید شورای نگهبان نخواهد بود مگر ساختار وزارت بودجه به نحوی طراحی شود که ایراد قانون اساسی آن برطرف شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، هفته گذشته طرح تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه اعلام وصول شد اما طبق اصل 126 قانون اساسی رئیس‏ جمهور مسئولیت‏ امور برنامه‏ و بودجه‏ و امور اداری‏ و استخدامی‏ کشور را مستقیماً بر عهده‏ دارد و می‏ تواند اداره‏ آنها را به‏ عهده‏ دیگری‏ بگذارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet