هدر اصلی
1396/05/02 08:26:41
سرویس سیاسی
کمالی پور:

جمهوری اسلامی و اروپا به برجام منهای آمریکا متعهد باقی می‌مانند

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس معتقد است در شرایطی که آمریکا برای خروج از توافق برجام تلاش دارد، اروپا با آن مخالف است و همین رویکرد باعث ایجاد شکاف میان دو قاره شده است.
جمهوری اسلامی و اروپا به برجام منهای آمریکا متعهد باقی می‌مانند عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس معتقد است در شرایطی که آمریکا برای خروج از توافق برجام تلاش دارد، اروپا با آن مخالف است و همین رویکرد باعث ایجاد شکاف میان دو قاره شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201707106442369947.jpg جمهوری,اسلامی,و,اروپا,به,برجام,منهای,آمریکا,متعهد,باقی,می‌مانند Icana

یحیی کمالی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تلاش های آمریکا برای خروج از برجام بعد از نقض پیاپی آن با ایجاد تحریم‌های متعدد، گفتک آمریکا با خروج یکجانبه از برجام و با نقض یک قرارداد بین المللی، انزوای خود را رقم می زند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: هیچ کشور طرف برجام قطعا از تصمیم آمریکا تبعیت نکرده و بر مسیر برجام باقی می ماند و همین اقدام نیز باعث ایجاد شکاف میان اروپا و آمریکا خواهد شد چنانچه موگرینی نیز اخیرا اعلام کرده که اگر آمریکا از توافق برجام خارج شود اروپایی ها پای آن هستند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه انزوای جدی در انتظار آمریکا است، یادآور شد: ایران در برابر آمریکا مقابله به مثل می کند و ضرورت ندارد که ایران نسبت به شرایط برجام پیش قدم شود و باید تمامی گام ها را بعد از ایجاد اخلال ازسوی طرف غربی بردارد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از آنجایی که کشورهای اروپایی پایبندی خود را درخصوص اجرای برجام اعلام کرده اند ما نیز باید به برجام منهای آمریکا متعهد باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet