هدر اصلی
1396/05/02 17:46:10
سرویس سیاسی
نوروزی:

نظر اطلاعات سپاه نیز در بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراها لحاظ شود/ اختیارات دادستان‌ها در انتخابات افزایش یابد

سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: اختیارات فرمانداران در جریان انتخابات خیلی زیاد است و باید ملاحظه‌ای شود تا اختیارات دادستان‌ها در امر انتخابات افزایش یابد.
نظر اطلاعات سپاه نیز در بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراها لحاظ شود/ اختیارات دادستان‌ها در انتخابات افزایش یابد سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: اختیارات فرمانداران در جریان انتخابات خیلی زیاد است و باید ملاحظه‌ای شود تا اختیارات دادستان‌ها در امر انتخابات افزایش یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106844822033.jpg نظر,اطلاعات,سپاه,نیز,در,بررسی,صلاحیت,کاندیداهای,انتخابات,شوراها,لحاظ,شود/,اختیارات,دادستان‌ها,در,انتخابات,افزایش,یابد Icana

حسن نوروزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لزوم مواردی که لازم است در قانون جامع انتخابات دیده شود، اظهار داشت: انتخابات الکترونیکی به هیچ وجه مناسب نیست، زیرا تخلفات زیادی در این حوزه رخ می‌دهد و در همین دوره اخیر انتخابات شوراها شخصا مواردی از تخلف را مشاهده و با آن‌ها برخورد شد.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در رباط کریم شاهد تخلفات برخی افراد در زمینه انتخابات الکترونیکی بودم، بیان کرد: کد می‌دهند که در یک صندوق 50 رای اضافه شود و کسی هم متوجه نمی‌شود.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان باید بر انتخابات شوراها نیز نظارت کند، افزود: شورای نگهبان اگر می‌خواهد برای کشور مشکلی به وجود آید، 5 نفر را برای نظارت بر انتخابات شوراها تعیین کنند و روش فعلی را ادامه دهند.

سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای انتخاب کمتر از 300 نماینده مجلس، 100 هزار ناظر شورای نگهبان فعالیت می کنند ولی برای انتخابات شوراهای شهر و روستا که 100 هزار نفر کاندیدا می شوند و پول های زیادی در اختیار دارند، فقط 5 نفر نظارت می‌کنند، ادامه داد: بعد از انتخابات شوراها تمامی اسناد از بین می‌روند و زمانی که تیم بعدی می‌آیند با شرایط کاملا نا آشنا هستند.

نوروزی با بیان اینکه اختیار فرمانداران در جریان انتخابات خیلی زیاد است و آن‌ها به جای انتخاب معتمدین محلی اعضای شورای اداری را انتخاب می‌کنند، متذکر شد: باید ملاحظه‌ای شود تا اختیارات دادستان‌ها در امر انتخابات افزایش یابد و در زمان ابطال یا عدم ابطال انتخابات باید نظر دادستان موثر باشد و فعالیت بیشتری داشته باشند.

وی افزود: در امر تایید صلاحیت کاندیداها باید علاوه بر نظر مراجع 4 گانه، نظر اطلاعات سپاه نیز موثر واقع شود، در انتخابات این دوره شوراها به نظر مراجع 4 گانه در خصوص بسیاری از کاندیداها عمل نشد.

سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظریات شورای حل اختلاف در استان، در خصوص اعضای شورای شهر باید برای انتخابات شوراها لحاظ شود، گفت: شورای حل اختلاف 80 نفر را محکوم کرد ولی یک نفر از آن‌ها نیز در انتخابات اخیر رد صلاحیت نشدند.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در انتخابات شوراها موضوع سکونت کاندیداها باید مورد توجه باشد، برای مثال فردی که ساکن استان دیگری است نمی تواند در انتخابات شورای شهر تهران کاندیدا شود، باید فرد کاندیدا ساکن همان منطقه باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet