هدر موبایل
1396/05/02 10:50:29
سرویس دیگر رسانه‌ها
پورمختار:

مدیران بازداشت‌ شده کانال‌های تلگرامی می‌توانند تقاضای وکیل کنند

عضو کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: وکلا اجازه ورود در حوزه مسائل امنیتی به ویژه در مراحل مقدماتی را ندارند.
مدیران بازداشت‌ شده کانال‌های تلگرامی می‌توانند تقاضای وکیل کنند عضو کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: وکلا اجازه ورود در حوزه مسائل امنیتی به ویژه در مراحل مقدماتی را ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109890747512.jpg مدیران,بازداشت‌,شده,کانال‌های,تلگرامی,می‌توانند,تقاضای,وکیل,کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدعلی پورمختار در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود برخی مدیران کانال‌های تلگرامی از اسفند ماه بازداشت شدند اما بازجو اجازه داشتن وکیل را به آن‌ها نمی‌دهد، گفت: بر اساس ماده ۴۸ آیین دادرسی کیفری دخالت وکلا در مسائل امنیتی محدود است.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در مرحله مقدماتی بررسی جرائم علیه امنیت داخلی یا خارجی، طرفین دعوی می‌توانند وکیل خود را از بین وکلای رسمی دادگستری که مورد تأیید رئیس قوه قضائیه است، انتخاب کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به اینکه در همه جای دنیا رویه همین است و وکلا اجازه ورود در حوزه مسائل امنیتی را ندارند، تصریح کرد: ما بار‌ها با هیئت‌های مختلفی از کشور‌های دیگر ملاقات داشتیم و در این باره از آنان پرسیدیم وآن مقامات بر این مسئله صحه گذاشتند که حوزه نفوذ وکلا در مسائل امنیتی محدود است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، عضو کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه محدودیت وکلا در مراحل بازپرسی اولیه بیشتر نمود پیدا می‌کند، گفت: البته طبق قانون حق وکیل برای مدیران بازداشت شده کانال‌های تلگرامی با تقاضای آنان و معرفی وکیل شان به قوه قضاییه قابل پیگیری است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet