هدر اصلی
1396/05/02 11:21:25
سرویس دیگر رسانه‌ها
در گفت و گو با کمالی‌پور مطرح شد:

وضعیت "مصرف موادمخدر" با طرح جدید مجلس چگونه می‌شود

عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضائی مجلس درباره طرح جدید مجلس درخصوص مدیریت، کنترل و نظارت مصرف مواد مخدر توضیح داد.
وضعیت "مصرف موادمخدر" با طرح جدید مجلس چگونه می‌شود عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضائی مجلس درباره طرح جدید مجلس درخصوص مدیریت، کنترل و نظارت مصرف مواد مخدر توضیح داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100328201041.jpg وضعیت,"مصرف,موادمخدر",با,طرح,جدید,مجلس,چگونه,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ یحیی کمالی‌پور با اشاره به ادعاهای مطرح شده در فضا‌ی مجازی مبنی بر توزیع مواد مخدر از سوی دولت بیان کرد: مباحثی در فضای مجازی مطرح شده مبنی بر اینکه مصرف تریاک آزاد شده که خلاف واقع است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس طرح مدیریت، کنترل و نظارت مصرف موادمخدر، نمایندگان مجلس به دنبال این هستند که مصرف مواد مخدر را مدیریت کنند.

نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس دهم  با اشاره به گزارش سازمان پزشکی قانونی گفت: بر اساس گزارشی که این سازمان اعلام کرده بیشتر مرگ و میر‌های اعلام شده ناشی از سوء مصرف مواد مخدر است، بنابراین نمایندگان درصدد این هستند که مصرف مواد مخدر را مدیریت کنند و این به معنای آزادشدن مصرف تریاک نیست اما در شبکه‌های مجازی عنوان شده که مصرف آن آزاد شده است.

وی ادامه داد: واقعیت این است که افرادی که مبتلا و گرفتار مواد مخدر هستند، باید مدیریت و ساماندهی شده و از خیابانها جمع‌آوری شوند.

کمالی پور با تاکید بر اینکه نمایندگان در کنار مبارزه با مواد مخدر وظیفه دارند که مصرف مواد مخدر را در کشور مدیریت، کنترل و نظارت کنند، تصریح کرد: یکی از راه‌های مدیریت، کنترل و نظارت بر توزیع آن است که بتوانیم مواد را به صورت مدیریت شده در اختیار معتادان قرار دهیم تا در جامعه فراگیر نشود، اگر چنین اتفاقی بیفتد باعث می‌شود که هر فرد،  مغازه‌ و صنفی به دنبال فروش مواد مخدر نرود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موضوع این طرح (مدیریت،کنترل و نظارت مصرف مواد مخدر) که به قانون مبارزه با مواد مخدر که در کمیسیون در حال بررسی است به معنای مباحثی که در فضا‌ی مجازی مطرح می‌شود، نیست./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet