هدر موبایل
1396/05/02 10:58:28
سرویس اجتماعی
بختیار:

نگاه صرفا بیمارگونه به معتادان موجب گسترش اعتیاد شده است/ برخی معتادان مجرم هستند

نماینده مجلس دهم با بیان اینکه نگاه بیمارگونه به معتادان نیز نتوانست از آمار اعتیاد بکاهد، گفت: برخی از معتادان مجرم هستند و باعث شدند یک نسل به دنبال آنها معتاد شوند.
نگاه صرفا بیمارگونه به معتادان موجب گسترش اعتیاد شده است/ برخی معتادان مجرم هستند نماینده مجلس دهم با بیان اینکه نگاه بیمارگونه به معتادان نیز نتوانست از آمار اعتیاد بکاهد، گفت: برخی از معتادان مجرم هستند و باعث شدند یک نسل به دنبال آنها معتاد شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607104323401052.jpg نگاه,صرفا,بیمارگونه,به,معتادان,موجب,گسترش,اعتیاد,شده,است/,برخی,معتادان,مجرم,هستند Icana

علی بختیار در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرروت ساماندهی معتادان و مقابله با توزیع کنندگان مواد مخدر، افزود: در زمینه ساماندهی معتادان و مقابله با توزیع کنندگان موادمخدر باید کاری علمی و مطالعه شده ای که متود علمی برای آن پیش بینی شده را اجرایی کنیم.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقعیت آن است که علی رغم اینکه ایران جزو کشورهای پیشتاز در زمینه مقابله با مواد مخدر بوده و تعداد زیادی از قاچاقچیان را اعدام کرده اما نتوانسته به هدف مدنظر خود دست پیدا کند زیرا مشکل اصلی عدم نگاه ملی به این موضوع بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: بارها در سیستم قضایی در زمینه معتادان متجاهر سازوکارهایی دیده شده اما با وجود تغییر رویکردها نسبت به اینکه معتاد به عنوان بیمار تلقی شود بازهم اهداف مدنظر محقق نشد تاجایی که  نه تنها از تعداد معتادان کاسته نشد بلکه آمارها از افزایش تعداد معتادان خبر می دهد.

وی یادآور شد: باید فارغ از اینکه کدام دستگاه ساماندهی معتادان و مقابله با توزیع کنندگان مواد مخدر بر عهده دارد باید همگرایی بین دستگاه ها، فارغ از موازی کاری ها وجود داشته باشد.

بختیار تاکید کرد: برخی از معتادان بیمار هستند و باید با آنها بیمارگونه رفتار شود اما برخی از معتادان مجرم هستند و باعث شدند یک نسل به دنبال آنها معتاد شوند زیرا اعتیاد آنها در خانواده تاثیرگذار بوده و به دلیل همین اعتیاد، خانواده آنها دچار آسیب شده لذا باید بین اینها تفکیک قائل شد

عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت: در زمینه متعادان متجاهر و کسانی که در ملاء عام نسبت به استفاده از مواد مخدر اقدام می کنند نمی توان برخورد بیمارگونه داشت و باید برنامه ریزی ها به سمت مقابله با آنها سوق یابد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet