هدر اصلی
1396/05/02 11:36:36
سرویس سیاسی
خدادادی:

میانجی گری اردوغان برای قطر شکست می خورد / ائتلاف سعودی در تدارک کودتا در ترکیه است

نماینده مردم ملکان در مجلس گفت: دیر یا زود ائتلاف سعودی به سراغ ترکیه خواهد رفت تا با تدارک کودتایی جدید، گریبان اردوغان را بگیرند.
میانجی گری اردوغان برای قطر شکست می خورد / ائتلاف سعودی در تدارک کودتا در ترکیه است نماینده مردم ملکان در مجلس گفت: دیر یا زود ائتلاف سعودی به سراغ ترکیه خواهد رفت تا با تدارک کودتایی جدید، گریبان اردوغان را بگیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611103292729404.jpg میانجی,گری,اردوغان,برای,قطر,شکست,می,خورد,/,ائتلاف,سعودی,در,تدارک,کودتا,در,ترکیه,است Icana

سلمان خدادادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهوری ترکیه می توانست به سیاستمداری محبوب در خاورمیانه تبدیل شود اما رفاقت با سعودی ها و رویای عثمانی گری موجب افول مشروعیت وی شد.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی گفت: درگیری ترکیه در جنگ سوریه منجر به شکل گیری تهدیدات داخلی و بیرونی برای این کشور شد.

وی در ادامه افزود: رژیم سعودی به دلیل فقدان مشروعیت و فاکتورهای اقتدار داخلی در بحران های خاورمیانه تا امروز از جیب ترکیه هزینه کرده است اما تضاد منافع آنها در آینده منجر به شکل گیری دردسرهایی خواهد شد کما این که ما در ماجرای قطر هم این تنش را به وضوح مشاهده می کنیم.

خدادادی با اشاره به سفر اردوغان برای میانجی گری در تنش ریاض با دوحه ، گفت: عربستان در محاصره قطر عملا ترکیه را نشانه گرفت و در آینده دور از ذهن نیست که رویکرد ائتلاف سعودی متوجه آنکارا شود.

وی تصریح کرد: کشورهای مختلفی نظیر آلمان، بریتانیا ، آمریکا ، فرانسه و اتحادیه اروپایی تلاش کرده اند در مناقشه عربستان با قطر میانجی گری کنند اما هیچ کدام به نتیجه مشخصی دست نیافتند.

این نماینده مجلس دهم گفت: اردوغان همانند دیگر میانجی ها شانسی برای حل بحران قطر ندارد و در نهایت دست خالی به آنکارا بازخواهد گشت.

وی تاکید کرد: حضور نظامیان ترکیه در قطر نشان می دهد که آنکارا چاره ای جز همراهی با دوحه ندارد زیرا هرگونه عقب نشینی اردوغان منجر به کشیده شدن پای ترکیه به منازعه قطر خواهد شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مصر و امارات هرگونه تعامل با ترکیه را منع کرده اند و آنها قطعا اجازه نخواهند داد که اردوغان کاری از پیش ببرد.

وی گفت: دیر یا زود ائتلاف سعودی به سراغ ترکیه خواهد رفت تا با تدارک کودتایی جدید، گریبان اردوغان را بگیرند.

خدادادی با پیش کشیدن دیپلماسی فعال ایران در جریان کودتای نافرجام ترکیه ، گفت: تنها راه گریز اردوغان همکاری مشترک با ایران است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet