شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/05/02 14:45:38
سرویس اجتماعی
حمزه انتقاد کرد:

کمبود تجهیزات و نیروی انسانی در اورژانس تهران/ رفع مشکلات با تشکیل سازمان اورژانس کل کشور

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه اورژانس تهران به لحاظ تجهیزات و نیروی انسانی با کمبود روبه رو است، گفت: ارتقاء جایگاه اورژانس به سازمان نقش تعیین کننده ای درخدمات رسانی به بیماران دارد.
کمبود تجهیزات و نیروی انسانی در اورژانس تهران/ رفع مشکلات با تشکیل سازمان اورژانس کل کشور عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه اورژانس تهران به لحاظ تجهیزات و نیروی انسانی با کمبود روبه رو است، گفت: ارتقاء جایگاه اورژانس به سازمان نقش تعیین کننده ای درخدمات رسانی به بیماران دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102615081701.jpg کمبود,تجهیزات,و,نیروی,انسانی,در,اورژانس,تهران/,رفع,مشکلات,با,تشکیل,سازمان,اورژانس,کل,کشور Icana

احمد حمزه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص اظهارات معاون وزیربهداشت ودرمان مبنی بر اینکه در حال حاضر تنها ۱۸۵ دستگاه آمبولانس در شهر تهران مشغول به فعالیت هستند،گفت: متاسفانه در حال حاضر به لحاظ امکانات و تجهیزات مشکلاتی در اورژانس تهران وجود دارد، البته حوزه اورژانس درقانون برنامه ششم به سازمان ارتقاء پیدا کرد؛ بنابراین این مصوبه نقش مهمی دررفع مشکلات اورژانس به ویژه در هزینه کرد منابع و رفع مشکلاتی نظیرکمبود تجهیزات و منابع دارد.

نماینده مردم کهنوج در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه طبق تاکیدات معاون وزیربهداشت در حال حاضر در کلان شهر تهران کمبود شدید آمبولانس اورژانس وجود دارد، افزود: درکنار کمبود آمبولانس مشکلاتی نیز در تامین نیروهای متخصص و فوق تخصصی برای فعالیت دراین دستگاه وجود دارد، بنابراین انتظار می رود پس ازاجرای مصوبه مجلس یعنی تبدیل اورژانس به سازمان بتوان با کمک های مجلس ، دولت و تخصیص اعتبارات لازم ازمحل اجرای طرح تحول کمبودهای اورژانس را رفع کرد.

وی با بیان اینکه کلان شهر تهران همیشه با ترافیک های پرحجم در تمامی معابر روبه رو است،تصریح کرد: برای رهایی از ترافیک و رسیدن به موقع درمحل حادثه باید ازناوگان آمبولانس موتوری استفاده کرد، بنابراین تجهیز این بخش از اقدامات موثر دررسیدگی سریع به مشکلات حادثه دیدگان در سوانح است؛ البته اعتبارات و منابع مورد نیاز برای اورژانس از وزارت بهداشت در حال حاضر مجزا نیست، اما با ارتقاء جایگاه اورژانس به سازمان می توان اقدامات موثرتری درجهت رفع مشکلات این دستگاه انجام داد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید براینکه تغییرات سازمانی فضا و شرایط را برای انجام برخی اقدامات بهتر باز می کند،گفت:  البته توسعه و پیشرفت اورژانس پیش بیمارستانی و ارتقاء سطح کیفیت تجهیزاتی نظیرآمبولانس ها بدون گسترش اورژانس بیمارستانی میسر نیست. بنابراین باید یک تیم منسجم و مبتنی بر تکنولوژی‌های روز با برنامه‌ریزی کمک کنند تا بتوان مشکلات را درمسیر آسان تری حل کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، معاون درمان وزارت بهداشت با اعلام اینکه شهر تهران نیاز به ۷۴۷ دستگاه آمبولانس دارد، گفت: در حال حاضر تنها ۱۸۵ دستگاه آمبولانس در شهر تهران مشغول به خدمت هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet