خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/05/02 16:04:31
سرویس اجتماعی
خالقی:

ارتقا حوزه بهداشت و درمان با مشارکت افراد در پرداخت حق بیمه سلامت/ آزمون وسع برای برخی از بیمه شدگان سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: ارایه خدمات بهتر حوزه سلامت با مشارکت افراد در پرداخت حق بیمه سلامت محقق می شود.
ارتقا حوزه بهداشت و درمان با مشارکت افراد در پرداخت حق بیمه سلامت/ آزمون وسع برای برخی از بیمه شدگان سلامت عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: ارایه خدمات بهتر حوزه سلامت با مشارکت افراد در پرداخت حق بیمه سلامت محقق می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109966094229.jpg ارتقا,حوزه,بهداشت,و,درمان,با,مشارکت,افراد,در,پرداخت,حق,بیمه,سلامت/,آزمون,وسع,برای,برخی,از,بیمه,شدگان,سلامت Icana

بشیر خالقی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری انجام آزمون وسع از 10 میلیون بیمه شده بیمه سلامت، افزود: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است افرادی که دارای تمکن مالی هستند حق بیمه خود را پرداخت کنند.

نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس آزمون وسع افرادی که تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند درصدی از حق بیمه خود را در صورت داشتن توانایی مالی پرداخت می کنند که برای رسیدن به هدف، افراد باید با دقت مورد شناسایی قرار گیرند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: بدون شک افزایش منابع نمی‌تواند راهکار اساسی برای ارایه با کیفیت خدمات باشد و باید برنامه ریزی ها به سمت مدیریت منابع حرکت کند زیرا امروزه بیمه سلامت بدهی های زیادی دارد و نباید بار این بدهی ها را افزایش داد.

وی یادآور شد: بر اساس آنچه که از سوی وزارت بهداشت مورد ارزیابی قرار گرفته است سهم مشارکت بیمه افرادی که در وضعیت فعلی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور قرار دارند، رایگان است.

خالقی تاکید کرد: همچنین تعیین سهم مشارکت سایر افراد بر اساس آزمون وسع و تعیین سهم حق بیمه از 15 درصد تا 100 درصد سرانه حق بیمه خدمات درمانی مصوب هر سال خواهد بود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: حال امیدواریم افراد در انجام آزمون وسع به درستی شناسایی شوند تا افرادی که شرایط پرداخت حق بیمه را ندارند، ارایه خدمت از سوی بیمه سلامت به صورت رایگان به آنها ارایه شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet