هدر موبایل
1396/05/03 08:39:00
سرویس استان ها
حضرت پور تاکید کرد:

توسعه تجارت و حمل و نقل غرب کشور با بهره برداری از راه آهن ارومیه/ خط آهن ارومیه برای افتتاح نیازمند بودجه مناسب است

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه مردم آذربایجان غربی انتظار دارند که هرچه سریعتر خط آهن ارومیه به بهره برداری برسد، گفت: راه اندازی و بهره برداری از این پروژه می تواند، عامل شکوفایی و رشد حوزه های مختلف صنعتی و اقتصادی در استان آذربایجان غربی و غرب کشور باشد.
توسعه تجارت و حمل و نقل غرب کشور با بهره برداری از راه آهن ارومیه/ خط آهن ارومیه برای افتتاح نیازمند بودجه مناسب است نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه مردم آذربایجان غربی انتظار دارند که هرچه سریعتر خط آهن ارومیه به بهره برداری برسد، گفت: راه اندازی و بهره برداری از این پروژه می تواند، عامل شکوفایی و رشد حوزه های مختلف صنعتی و اقتصادی در استان آذربایجان غربی و غرب کشور باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107343508936.jpg توسعه,تجارت,و,حمل,و,نقل,غرب,کشور,با,بهره,برداری,از,راه,آهن,ارومیه/,خط,آهن,ارومیه,برای,افتتاح,نیازمند,بودجه,مناسب,است Icana

روح الله حضرت پور طلاتپه در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص "مراحل بهره برداری خط راه آهن ارومیه و مشکلات این پروژه "، اظهار داشت: اقدامات بسیار خوبی طی سالهای اخیر توسط دولت فعلی و قبلی برای به سرانجام رسیدن پروژه مهم و تاثیرگذار خط آهن ارومیه صورت گرفته که با توجه به جدیت و پیگیری های که طی این سالها صورت گرفت،بالاخره در حال نتیجه گرفتن است.

وی با بیان اینکه کمک ها و منابع مالی خوبی در این مدت برای پیشبرد این پروژه اختصاص داده شد تا شاهد به بهره برداری رساندن این خط آهن باشیم، اظهار کرد: انتظار مردم این است که هرچه سریعتر این پروژه قدیمی به نتیجه برسد، چرا که با راه اندازی و بهره برداری از این پروژه می توان شاهد شکوفایی و رشد حوزه های مختلف صنعتی و اقتصادی در استان آذربیجان غربی و غرب کشور باشیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با قدردانی از رئیس جمهور، وزیر راه و استاندار آذربایجان غربی به دلیل کمک ها و پیگیری های بسیار خوبی برای تحقق این پروژه بزرگ انجام داده اند، افزود: برای بهره برداری هرچه سریعتر و مطلوب تر این خط آهن باید بودجه نقدی و مناسبی برای پایان دادن و به نتیجه رسیدن این پروژه اختصاص داده شود تا تمامی ایستگاه ها به طور کامل افتتاح شود.

وی با اشاره به اینکه پروژه خط آهن ارومیه مراحل آخر اقدامات عمرانی و اجرایی خود را در حال گذر می باشد، گفت: باید با همکاری و هماهنگی دستگاه های مربوطه نسبت به برطرف شدن موانع تکمیل نهایی این پروژه اقدامات لازم صورت بگیرد.

عضوکمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکلاتی در مسیر این پروژه برای بهره برداری وجود دارد که باید هر چه سریعتر نسبت به برطرف کردن آن اقدام لازم صورت بگیرد، بیان کرد: به طور مثال خط انتقال گاز به زنجان در مسیر این پروژه قرار گرفته که باید نسبت به جابجای آن کارهای لازم صورت بگیرد،چرا که این موانع در مسیر پیشرفت و اجرایی شدن پروژه  خلل وارد می کند.

 وی افزود: ایستگاه آخر این خط راه آهن در ارومیه که پیش از این فاصله زیادی تا شهر داشت با حمایت شهرداری به محلی نزدیک و جنب ترمینال شهری منتقل شد که مطمئنا می تواند در حمل و نقل تاثیر مناسبی داشته باشد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مطمئنا با افتتاح این خط راه آهن شاهد تاثیرات خوبی در اوضاع اقتصادی، تجاری و توسعه استان و غرب کشور خواهد بود،گفت: با توجه به همجواری استان آذربایجان غربی با مرزهای ورود به اروپا این خط آهن تاثیرات شایانی برای توسعه اقتصادی و بهبود وضعیت مردم منطقه خواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet