هدر اصلی
1396/05/02 22:14:57
سرویس بین الملل
سبحانی فر در دیدار با رئیس گروه دوستی پارلمانی روسیه و ایران:

مناسبات سیاسی الگوی مناسبی برای توسعه ارتباط میان ایران و روسیه در سایر عرصه ها است

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و روسیه گفت: مناسبات خوب دو کشور در عرصه سیاسی الگوی مناسبی برای توسعه ارتباطات فیمابین در سایر عرصه ­ها می­ باشد که می توان از آن استفاده کرد.
مناسبات سیاسی الگوی مناسبی برای توسعه ارتباط میان ایران و روسیه در سایر عرصه ها است رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و روسیه گفت: مناسبات خوب دو کشور در عرصه سیاسی الگوی مناسبی برای توسعه ارتباطات فیمابین در سایر عرصه ­ها می­ باشد که می توان از آن استفاده کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201707103523221572.jpg مناسبات,سیاسی,الگوی,مناسبی,برای,توسعه,ارتباط,میان,ایران,و,روسیه,در,سایر,عرصه,ها,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ گنادی اسکلار رئیس گروه دوستی پارلمانی روسیه و ایران در مجلس دومای دولتی روسیه پیش از ظهر امروز دوشنبه (2 مردادماه) با رمضانعلی سبحانی ­فر رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و روسیه دیدار و گفتگو کرد.

سبحانی­ فر در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات خوب دو کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران و روسیه از توانمندی های فراوانی در عرصه­ های مختلف برخوردارند که می­بایست از آنها در جهت گسترش مناسبات فیمابین بهره گیرند.

وی همچنین افزود: گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه از روند رو به رشد توسعه ارتباطات و همکاری های دو کشور حمایت می­ کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر اهمیت مبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور گفت: برقراری ارتباط میان تجار، صاحبان صنایع و فعالان بخش خصوصی دو کشور، در افزایش همکاری ­ها و مبادلات فیمابین نقش مؤثری دارد.

وی افزود: مناسبات خوب دو کشور در عرصه سیاسی الگوی مناسبی برای توسعه ارتباطات فیمابین در سایر عرصه ­ها می­ باشد که می­توان از آن استفاده کرد.

سبحانی­ فر در پایان این دیدار گفت: گردشگری، همکاری­های علمی-دانشگاهی و توسعه ارتباطات در زمینه­ هایی همچون نفت، گاز و پتروشیمی از جمله حوزه های مهمی است که می ­تواند در کانون همکاری­ ها میان دو کشور مورد توجه قرار گیرد.

گنادی اسکلار رئیس گروه دوستی پارلمانی روسیه و ایران نیز در همین دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: تحکیم و تقویت ارتباطات دو کشور مورد توجه و اهتمام مجلس دومای روسیه بویژه گروه دوستی پارلمانی روسیه و ایران قرار دارد.

وی ادامه داد: گروههای دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور نقش مهمی در تسهیل مراودات و همکاری ­های روسیه و ایران در عرصه­ های مهم و مورد علاقه دارند که باید در جهت تحقق آن­ها و رفع موانع موجود در مسیر همکاری­ ها تلاش کرد.

اسکلار در پایان این دیدار خواستار پیگیری و اجرایی شدن توافقات صورت گرفته در دیدار رؤسای مجالس دو کشور گردید.

گفتنی است در این دیدار آقایان شهاب الدین بیمقدار نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو و هادی قوامی نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی و از اعضاء گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه، درخصوص راه­های گسترش مناسبات دو کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند. /  

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet