هدر اصلی
1396/05/04 09:35:43
سرویس اقتصادی
محمودزاده:

استفاده از ماشین‌آلات تولید داخل هزینه تولید را کاهش می‌دهد/ نمره قبولی دولت در پرداخت تسهیلات خرید تجهیزات کشاورزی

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس: در دوسال گذشته وزارت جهاد کشاورزی در پرداخت تسهیلات خرید ماشین‌آلات کشاورزی خوب عمل کرده تا کشاورزان از همین طریق ماشین‌آلات کشاورزی خریداری کنند.
استفاده از ماشین‌آلات تولید داخل هزینه تولید را کاهش می‌دهد/ نمره قبولی دولت در پرداخت تسهیلات خرید تجهیزات کشاورزی عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس: در دوسال گذشته وزارت جهاد کشاورزی در پرداخت تسهیلات خرید ماشین‌آلات کشاورزی خوب عمل کرده تا کشاورزان از همین طریق ماشین‌آلات کشاورزی خریداری کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108220137092.jpg استفاده,از,ماشین‌آلات,تولید,داخل,هزینه,تولید,را,کاهش,می‌دهد/,نمره,قبولی,دولت,در,پرداخت,تسهیلات,خرید,تجهیزات,کشاورزی Icana

جلال محمودزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص نوسازی تجهیزات و ماشین‌آلات کشاورزی و تاثیرهای آن بر صنایع کشاورزی و تولید ماشین‌آلات کشاورزی، اظهار داشت: سن ماشین‌آلات کشاورزی در داخل کشور بسیار بالا است و این فرسودگی عاملی می‌شود تا از مراحل داشت تا برداشت هدررفت بسیاری را داشته باشیم.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این هدر رفت بالای محصولات کشاورزی مخصوصا در مرحله برداشت باعث می‌شود تا قیمت تمام شده محصولات کشاورزی افزایش یابد، گفت: بالا بودن قیمت تمام شده محصولات کشاورزی عامل ضعف رقابت‌پذیری محصولات کشاورزی ایرانی در بازارهای جهانی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از آیتم‌های مهم درصادرات محصولات کشاورزی پایین بودن قیمت تمام شده محصول است، اضافه کرد: راه‌های مختلفی برای کاهش هزینه‌های محصولات کشاورزی وجود دارد که یکی از این ‌راه‌ها مکانیزه کردن مزارع کشاورزی با استفاده از ماشین‌آلات پیشرفته در مراحل کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی است.

محمودزاده باتاکید بر اینکه ماشین‌آلات کشاورزی صنعت کشاورزی ما عمدتاً قدیمی هستند و از تکنولوژی رو دنیا بهره‌مند نیستند، تصریح کرد: کشاورزان می بایست از ماشین‌آلات تولید داخل استفاده کنند، ماشین‌آلاتی که دارای نشان استاندارد هستند و از قیمت تمام شده پایین‌تری نسبت به نمونه‌های خارجی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه قطعاً کشاورزان ایرانی با استفاده از ماشین‌آلات تولید داخل به‌علت پایین بودن قیمت آنها هزینه تولید خود را کاهش می‌دهند، ادامه داد: همچنین استفاده از ماشین‌آلات تولید داخل باعث بالا رفتن کیفیت محصولات کشاورزی می‌شود و می‌توانیم صادرات بیشتری داشته باشیم.

محمودزاده در خصوص حمایت‌های دولت برای استفاده کشاورزان از محصولات صنایع تولید ماشین‌آلات کشاورزی داخلی، اظهار داشت: در دوسال گذشته وزارت جهاد کشاورزی در پرداخت تسهیلات خرید ماشین‌آلات کشاورزی خوب عمل کرده تا کشاورزان از همین طریق ماشین‌آلات کشاورزی خریداری کنند و ناوگان ماشین‌آلات بخش کشاورزی از لحاظ سن و کیفیت ارتقاء یابد.

عضو هیئت رئیسه کمیسین کشاورزی، آب و منابع طبیعی در پایان، خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه دولت موظف شده تا در جهت نوسازی ناوگان ماشین‌آلات کشاورزی تسهیلات ارزان قیمت را در اختیار کشاورزان قرار دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet