هدر اصلی
1396/05/03 14:09:48
سرویس اقتصادی
ابراهیمی تاکیدکرد:

دولت به ماجرای فروش خاویار تقلبی ایرانی در بازار ورود کند/ رفع آلودگی خزر برای حفظ خاویار نیازمند تفاهم بین المللی

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس،گفت: خاویار ایرانی به عنوان یک سرمایه با ارزش ژنتیکی باید مورد حمایت ویژه دولت قرار بگیرد.
دولت به ماجرای فروش خاویار تقلبی ایرانی در بازار ورود کند/ رفع آلودگی خزر برای حفظ خاویار نیازمند تفاهم بین المللی عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس،گفت: خاویار ایرانی به عنوان یک سرمایه با ارزش ژنتیکی باید مورد حمایت ویژه دولت قرار بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608102447566386.jpg دولت,به,ماجرای,فروش,خاویار,تقلبی,ایرانی,در,بازار,ورود,کند/,رفع,آلودگی,خزر,برای,حفظ,خاویار,نیازمند,تفاهم,بین,المللی Icana

 علی ابراهیمی درگفت‌وگوبا خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید خاویار ایرانی در بازارجهانی،گفت: پرورش خاویار ایرانی توسط برخی از کشورهای خارجی در تولید خاویار نه تنها خبرخوبی نیست، بلکه تهدیدی نیز برای کاهش نسل ماهیان خاویاری خزر درعرصه جهانی تلقی می شود.

 نماینده مردم شازند درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: بازگرداندن خاویار ایرانی به روزهای طلایی نیازمند حضور سازمان شیلات با یک برنامه  ریزی جامع است تا بتوان علاوه بر محافظت از ژن خاویار ایرانی تدوام صادرات این محصول  با  ارزش را به بازار جهانی با برند و شناسه  اختصاصی در اولویت  قرار داد.

 ابراهیمی بابیان  اینکه ورود خاویار قاچاق خارجی به نام ایران  خدشه  به بازار جهانی این آبزی  اقتصاد محور  وارد می کند،  تصریح کرد: برخی  از کشورها  با کپی برداری  از خاویار ایرانی به طریق  صنعتی و پرورشی، این آبزی ارزآور  را  روانه بازار مصرفی  می کنند و  این در حالی است که معضل اساسی  این نکته است که  نباید  خاویار  تقلبی  در بازار  داخلی  و خارجی  به نام  ایران بفروش برود  زیرا این نوع خاویار هیچ سنخیتی با خاویار با کیفیت  ایرانی ندارد.

 وی ادامه داد:صیدهای بی رویه،رهاسازی ماهیان خاویاری در دریا، ایجاد تفاهنامه  بین المللی برای کاهش آلودگی  دریا از  ضروریات جدانشدنی بازگشت خاویار ایرانی به روزهای اوج است و این امر باید مدنظر قرار بگیرد که  رها سازی  و تولید بچه ماهی در دریای خزر از  تاکتیک های منحصر به فردی است که باید در زمینه تولید خاویار در اولویت  قرار بگیرد.

 ابراهیمی افزود: رفع آلودگی دریای خزر برای حفظ خاویار نیازمند تفاهنامه بین المللی است.

 عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه سرمایه گذاری در تولید آبزیان دریایی راهکاری برای ایجاد فرصت های اشتغال بویژه  در زمینه صنعت شیلات تلقی می شود، یادآورشد: فارغ التحصیلان رشته های دریایی  در کنار صیادان با تجربه  می توانند علاوه بر افزایش کیفی و کمی تولید آبزیان دریایی از  اعتبار  آبزیان داخلی  بویژه  خاویار ایرانی  در بازار  جهانی نیز  دفاع کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet