هدر اصلی
1396/05/03 14:24:48
سرویس دیگر رسانه‌ها
عبادی مطرح کرد:

بیکاری 40 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کشور

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس، از بیکاری ۴۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کشور خبر داد وگفت: رشد کشور در گرو توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است.
بیکاری 40 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کشور نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس، از بیکاری 40 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کشور خبر داد وگفت: رشد کشور در گرو توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100670832628.jpg بیکاری,40,درصد,فارغ‌التحصیلان,دانشگاهی,کشور Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدمحمدباقر عبادی، در بازدید از مرکز تخصصی برق و الکترونیک بیرجند، به مناسبت هفته ملی مهارت، اظهار کرد: اعتقاد قلبی ما بیشتر بر گسترش آموزش فنی و حرفه‌ای است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان این‌که عمده بیکاران را افراد تحصیل‌کرده تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: ۴۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در ایران بیکار هستند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نمونه‌های موفق محدودسازی آموزش عالی در برخی کشورها، خاطرنشان کرد: ۱۷ درصد دانش‌آموزان آلمانی در قالب برنامه‌ای به آموزش عالی راه می‌یابند و در کنار آن فنی و حرفه‌ای ایجاد شده و دانش‌آموزان را برای حضور در این دوره‌ها تشویق می‌کند و حتی محصلان فنی و حرفه‌ای بورسیه می‌شوند.

«حسین خوش‌آیند»، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی نیز در این بازدید اظهار کرد: وضعیت آموزش فنی و حرفه‌ای در سطح استان نسبت به گذشته تغییر اساسی کرده است و با سیاست‌های جدید سازمان و ایجاد طرح‌های جدید اشتغال‌زایی، کیفیت و کمیت آموزش‌های مهارتی، ارتقا می‌یابد و به سمت آموزش‌های سفارش محور حرکت می‌کنیم.

وی با اشاره به وظایف و رویکردهای آموزش فنی و حرفه‌ای و تأکید بر انطباق آموزش‌ها با نیاز بازار کار، خاطرنشان کرد: انعطاف‌پذیری، از خصوصیات بارز این آموزش‌هاست.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی ضمن بیان عملکرد مرکز تخصصی برق و الکترونیک شهرستان بیرجند، یادآور شد: هم‌اکنون این مرکز با چهار کارگاه برق ساختمان، برق صنعتی، رباتیک و الکترونیک، بیش از 30 حرفه آموزشی از جمله برق‌کار ساختمان، PLC ، تعمیرکار آسانسور، رباتیک، تعمیر موبایل، برق صنعتی و دیگر حرفه‌ها را به متقاضیان ارائه می‌کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet