هدر اصلی
1396/05/03 14:45:22
سرویس دیگر رسانه‌ها
پوربافرانی تاکید کرد:

بیماران خاص و صعب‌العلاج، بیشترین بهره‌مندان از منابع پایدار سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: بیماران خاص و صعب‌العلاج، بیشترین بهره‌مندان از منابع پایدار سلامت خواهند بود که برای کمک به این بیماران هم که شده، باید منابع پایدار طرح تحول سلامت، تامین شود.
بیماران خاص و صعب‌العلاج، بیشترین بهره‌مندان از منابع پایدار سلامت عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: بیماران خاص و صعب‌العلاج، بیشترین بهره‌مندان از منابع پایدار سلامت خواهند بود که برای کمک به این بیماران هم که شده، باید منابع پایدار طرح تحول سلامت، تامین شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101137296164.jpg بیماران,خاص,و,صعب‌العلاج،,بیشترین,بهره‌مندان,از,منابع,پایدار,سلامت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر عباسعلی پوربافرانی افزود: مهم ترین مشکل پیش روی طرح تحول سلامت، کمبود قابل توجه منابع مالی پایدار است و به همین دلیل، مجلس عزم خود را جزم کرده تا اعتبارات دائمی را به این طرح بزرگ ملی تخصیص دهد.

نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که مقرر بود ۱۰ درصد از محل هدفمندی یارانه ها به طرح تحول سلامت اختصاص پیدا کند، اظهار داشت: علاوه بر بحث هدفمندی یارانه ها که جز مصوبات مجلس بود،  مجلس منابع مالی دیگری مثل مالیات بر دخانیات و یک درصد ارزش افزوده را نیز مصوب کرده بود، اما متاسفانه این منابع به شکلی که انتظار می رفت، اجرایی نشدند و در نتیجه، متاسفانه طرح تحول سلامت را با مشکل مالی مواجه کردند و باعث شد تا بیمارستان ها، مراکز درمانی و کادر درمانی با معضل کمبود بودجه مواجه شوند.

وی اظهار داشت: به دلیل نیاز مبرم طرح تحول سلامت به یک پشتوانه مالی قدرتمند و جلوگیری از ایجاد نابسامانی در بخش بهداشت و درمان، اخیرا جلسه ای با حضور اعضای کمیسیون بهداشت و درمان برگزار کرده و نتیجه این شد که منابع پایداری را برای طرح تحول تعریف کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به اینکه با تامین منابع پایدار، افراد نیازمند به درمان‌های ویژه مثل بیماران سرطانی درمان خود را رها نخواهند کرد، گفت: با در نظر گرفتن شرایط بیماران خاص که به تامین منابع پایدار نظام سلامت نیاز دارند، هرچه سریع‌تر مدیریت منابع باید اتفاق بیفتد.

به گزارش سلامت آنلاین، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: با تخصیص اعتبارات مالی پایدار، علاوه بر این که منویات مقام معظم رهبری محقق می شود، مردم نیز دغدغه ای جز دسترسی به درمان مناسب نخواهند داشت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet