هدر اصلی
1396/05/03 15:00:49
سرویس دیگر رسانه‌ها
عزیزی:

با اجرای طرح"توزیع مواد مخدر دولتی " در کشور موافق هستم

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، گفت: با اجرای طرح"توزیع مواد مخدر دولتی " در کشور موافق هستم.
با اجرای طرح"توزیع مواد مخدر دولتی " در کشور موافق هستم نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، گفت: با اجرای طرح"توزیع مواد مخدر دولتی " در کشور موافق هستم. https://cdn.icana.ir/d/019/88714.jpg با,اجرای,طرح"توزیع,مواد,مخدر,دولتی,",در,کشور,موافق,هستم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عبدالرضا عزیزی با اشاره به اینکه معضل مواد مخدر و قاچاق آن فقط مختص ایران نیست بلکه تمام جهان را با چالش مواجه کرده است، افزود: یکی از معضلات بزرگ اواخر قرن بیستم اعتیاد و قاچاق مواد مخدر بوده که به قرن 21 منتقل شده است.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در حال حاضر مشکل بزرگترین قدرت نظامی جهان(آمریکا) دیگر ارتش سرخ و ... نیست بلکه اعتیاد و مواد مخدر است.

عزیری با بیان اینکه قاچاق مواد مخدر یکی از پرسودترین درآمدها محسوب می شود، اظهار کرد: سالی 1600 میلیارد دلار گردش مالی مافیای مواد مخدر است، افرادی که بسیار مجهز هستند و برای انجام این کار تمامی امکانات را نیز دارند.

وی بیان کرد: صادرات مواد مخدر کشور کلمبیا به آمریکا بیشتر از صادرات نفت ایران است بنابراین توزیع مواد مخدر برای برخی از افراد بسیار وسوسه انگیز است.

وی با اشاره به اینکه افغانستان بزرگترین تولید کننده مواد مخدر است، تصریح کرد: در زمان اوج فعالیت طالبان میزان کشت خشخاش در افغانستان 83 هزار هکتار بود این درحالیست این میزان در زمان حضور آمریکا و انگلیس در این کشور به بیش از 250 هزار هکتار رسید.

وی با تاکید بر اینکه سیگار مقدمه ای برای روی آوردن به استعمال سایر مواد مخدر است، خاطرنشان کرد: میزان صادرات سیگار به کشورهای جهان سوم حدود 200 میلیارد دلار است.

عزیری توضیح داد: از آنجاییکه ایران در مسیر ترانزیت مواد مخدر قرار دارد آسیبش نسبت به سایر کشورها بالاتر است، بنابراین باید برای حل این مشکل چاره ای اندیشیده شود.

وی گفت: طبق آمار، تعداد معتادان در سال های گذشته یک میلیون و 325 هزار نفر در کشور بوده که هم اکنون به حدود سه میلیون نفر رسیده است که در آمار یک میلیون معتاد، 26 درصد آن ها مواد مخدر صنعتی مصرف می کردند که هزینه آن هفت هزار میلیارد تومان در سال بود و مابقی مواد مخدر سنتی مصرف می کردند که هزینه آن 14 هزار میلیارد تومان در سال برآورد می شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه باید از میان بد و بدتر، بد را انتخاب کنیم، افزود: چه بهتر است که افراد به جای تریاک از متادون و به جای شیشه از تریاک استفاده کنند چراکه طول عمر متادون بیشتر از تریاک و تریاک بیشتر از متادون است.

به گزارش ایسنا، نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از سوی دیگر استعمال مواد مخدر سنتی بهتر از مواد مخدر صنعتی است چراکه مواد مخدر صنعتی فرد را دچار زوال عقل می کند بنابراین باید این امر در کشور مدیریت شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet