انتخابات ریاست جمهوری
1388/04/12 15:39:00
سرویس سیاسی
در واکنش به نامه معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور:

باهنر: دولت برای جبران کسری بودجه تدبیری منطقی بیندیشد

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصمیم دولت برای جبران کسری بودجه سال ۱۳۸۸ مبنی بر کاهش بودجه برخی نهادها، تاکید کرد: دولت باید برای جبران کسری بودجه یک روش منطقی و قابل دفاع در پیش بگیرد.

"محمدرضا باهنر" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در بررسی بودجه سال 88 ،پس از حذف هدفمندکردن یارانه ها به دولت اجازه داد کسری ها را از طریق کاهش اعتبارات جاری و عمرانی رفع کند .

وی افزود: ما تصور می کردیم کاهش اعتبارات، مدبرانه و عادلانه بین دستگاه ها توزیع شود اما متاسفانه، دولت این کاهش را متمرکز بر چند دستگاه از جمله مجمع تشخیص مصلحت، قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی کرد.

نایب رئیس مجلس خاطر نشان کرد: ما قبل از ارائه طرح اصلاح ماده واحده بودجه 88 ، از دولت خواستیم که این کسری اعتبارات را متعادل کند تا به برخی دستگاهها فشار نیاید اما دولت نپذیرفت .

باهنر یادآورشد: این طرح قرار بود پیش از انتخابات ریاست جمهوری در صحن بررسی شود اما به مصلحت دیده شد که بعد از انتخابات آن را مطرح کنیم .

وی با اشاره به تعطیلات تابستانی  مجلس گفت: این 20 روز فرصت مناسبی است که دولت کاهش غیر منطقی اعتبارات برخی دستگاهها را جبران نماید که در این صورت مجلس نیز آمادگی دارد، در طرح خود تعدیل  ایجاد کند اما چنانکه این اتفاق نیافتد، مجلس طرح خود را دنبال خواهد کرد.

باهنر در پایان تاکید کرد: دولت باید برای تعدیل بودجه یک روش منطقی و قابل دفاع  در پیش بگیرد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه کلیات طرحی دوفوریتی را به تصویب رساندند که در صورت تصویب نهایی آن جزء (ب) بند(60) ماده واحده قانون بودجه سال 1388 به این شرح اصلاح می‌گردد: "اعتبارات تملک دارائیهای سرمایه‌ای و هزینه‌ای این بند با درصد یکسان کسر شود".

همچنین بر اساس تبصره این بند "اعتبارات تملک دارائیهای سرمایه‌ای و هزینه‌ای شورای نگهبان، قوه‌قضائیه، مجلس شورای اسلامی، مجمع تشخیص مصلحت نظام و دستگاه‌ها و سازمان‌های وابسته به آنها صدرصد تخصیص یافته و پرداخت می‌شود".

معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در نامه ای به دکتر "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی و "آیت الله جنتی" دبیر شورای نگهبان تصویب طرح مذکور را به دنبال دارنده  عواقب ناگواری در اجرای بودجه سال جاری بویژه در زمینه پرداخت حقوق کارمندان دانسته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet