هدر اصلی
1396/05/03 17:41:54
سرویس بین الملل
فولادگر در دیدار با دستیار وزیر امور خارجه کرواسی:

برخوردهای دوگانه نسبت به ایران در مسئله حقوق بشر می شود

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران – کرواسی از برخوردهای دوگانه نسبت به ایران در مسئله حقوق بشر انتقاد کرد.
برخوردهای دوگانه نسبت به ایران در مسئله حقوق بشر می شود رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران – کرواسی از برخوردهای دوگانه نسبت به ایران در مسئله حقوق بشر انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201707102027505714.jpg برخوردهای,دوگانه,نسبت,به,ایران,در,مسئله,حقوق,بشر,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حمیدرضا فولادگر رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران - کرواسی در مجلس شورای اسلامی امروز(سه‌شنبه 3مردادماه) با گوردان باکوتا، دستیار وزیر امور خارجه کرواسی دیدار و گفت وگو کرد.

در ابتدای این دیدار فولادگر ضمن تأکید بر اشتراکات فرهنگی و تاریخی دو کشور و ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات فی‌مابین، گفت:  تقویت و تحکیم همکاری‌های دوجانبه در عرصه‌های مختلف منافع دو ملت را تأمین می‌کند و گسترش همکاری‌های پارلمانی در این مسیر نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران – کرواسی با تأکید بر پایبندی ایران نسبت به توافق برجام، افزود: گزارشات متعدد مراجع بین‌المللی به پایبندی ایران به توافق برجام تأکید دارنداما متأسفانه اقدامات هیأت حاکمه آمریکا در اعمال تحریم‌های جدید به بیانیه‌های واهی و عدم پایبندی به توافق فوق، خلاف تعهدات آمریکا در توافق برجام است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از قربانیان تروریسم است، گفت: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران مبارزه با تروریسم و تقویت و تحکیم ثبات در منطقه است و سیاست ایران در سوریه و عراق در این راستا تعریف شده است.

فولادگر ضمن انتقاد از برخوردهای دوگانه نسبت به ایران در مسئله حقوق بشر، اظهار داشت: کشورهایی که فاقد نظام انتخابی هستند و قبیله‌ای اداره می‌شوند مورد حمایت قرار می‌گیرند و در سازمانهای بین‌المللی مسئولیت پیدا می‌کنند درحالیکه جمهوری اسلامی ایران با وجود انتخابات آزاد و آزادی اقلیت‌ها مذهبی و مطبوعات، به نقض حقوق بشر متهم می‌شود.

وی در پایان باتوجه به عضویت کرواسی در اتحادیه اروپا و ناتو، آن را ظرفیت خوبی برای تقویت روابط فی‌مابین کشورهای اروپایی با ایران دانست.

 

دستیار وزیر امور خارجه کرواسی :ایران و کرواسی می‌توانند شرکای خوبی برای مبارزه با خشونت باشند

گوردان باکوتا دستیار وزیر امور خارجه کرواسی نیز در این دیدار، با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان، گفت: هدف ما گسترش همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف از جمله توریسم و اقتصادی است. امیدواریم با استفاده از ظرفیت پارلمانی بتوانیم روابط فی‌مابین را تقویت می کنیم.

وی در ادامه افزود: مایلم اطمینان خاطر خود را نسبت به اجرای برجام از سوی ایران اعلام کنم.

دستیار وزیر امور خارجه کرواسی در پایان با توجه واقع شدن دو کشور در مناطق استراتژیک و حساس، گفت: ایران و کرواسی می‌توانند شرکای خوبی در راستای مبارزه با خشونت و افراطی‌گری باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet