هدر اصلی
1396/05/03 20:32:08
سرویس بین الملل
امیر عبداللهیان در دیدار با رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان:

امنیت لبنان حاصل وحدت همه گروه های لبنانی و جانفشانی های حزب الله است

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل گفت:تقویت ثبات و امنیت لبنان در سایه وحدت و همدلی همه گروه های لبنانی و جانفشانی های حزب الله و مقاومت بدست آمده است.
امنیت لبنان حاصل وحدت همه گروه های لبنانی و جانفشانی های حزب الله است دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل گفت:تقویت ثبات و امنیت لبنان در سایه وحدت و همدلی همه گروه های لبنانی و جانفشانی های حزب الله و مقاومت بدست آمده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201707102229243321.jpg امنیت,لبنان,حاصل,وحدت,همه,گروه,های,لبنانی,و,جانفشانی,های,حزب,الله,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد رعد رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان در رأس هیأتی عصر (روز سه شنبه 3مردادماه) با حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل دیدار و گفتگو کرد.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در ابتدای این دیدار، ضمن تأکید بر نقش و جایگاه مهم مقاومت و قدرت سیاسی و معنوی آن گفت: حزب الله  لبنان و مقاومت سهم بزرگی در کمک به امنیت منطقه ای وجهانی در مبارزه موثر با تروریسم دارند.

وی در همین زمینه بر نقش محور مقاومت در کمک به امنیت و ثبات لبنان و تحولات منطقه ای اشاره کرد و افزود:حزب الله تروریستها را از دست اندازی به لبنان و سوریه برحذر داشته و کمک شایانی به ثبات و امنیت منطقه کرده است. امنیت منطقه مرهون ایثارگری و خون شهدای مقاومت و مدافعین حرم می باشد.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل همچنین به تشریح تحولات منطقه پرداخت و افزود: جمهوری اسلامی ایران امنیت لبنان را امنیت ایران و منطقه می داند. 

امیرعبداللهیان،اضافه کرد: تقویت ثبات و امنیت لبنان در سایه وحدت و همدلی همه گروه های لبنانی و جانفشانی های حزب الله و مقاومت بدست آمده است.

وی یادآور شد: تهران به حمایت های خود در مسیر پیشرفت لبنان و رفاه آحاد مردم در تعامل با همه گروه های سیاسی، دینی و ملی در این کشور و در همکاری کامل با دولت این کشور ادامه خواهد داد.

در این دیدار محمد رعد از فراکسیون مقاومت در مجلس لبنان نیز ضمن قدردانی از حمایت دولت و ملت ایران از مردم لبنان در شرایط دشوار گفت:حمایت ها و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران در سرکوب فتنه  تروریستها  در لبنان نقش اساسی ایفا کرده است.

وی افزود: پیروزی محور مقاومت در سوریه و لبنان مرهون حمایت های جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس فراکسیون مقاومت در پارلمان لبنان در ادامه به اهمیت همکاری های پارلمانی در توسعه و گسترش مناسبات دوستانه دو کشور تأکید کرد : تقویت و تحکیم پیوندهای پارلمانی نقش موثری در تسهیل همکاری ها در سایر عرصه ها خواهد داشت.

طرفین در این دیدار آخرین تحولات فلسطین و جنایت رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی را بررسی و حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام و بر اهمیت مقاومت در مقابل تحرکات رژیم صهیونیستی تأکید کردند.

محمد رعد ضمن تبیین تحولات منطقه و توافقات و پیشرفت های سیاسی در لبنان بر اهمیت آزادسازی حلب و موصل از تروریسم تکفیری داعش اشاره کرد و از نقش بی بدیل مقام معظم رهبری در کمک به امنیت، ثبات و رفاه منطقه قدردانی کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet