هدر اصلی
1396/05/04 09:48:55
سرویس دیگر رسانه‌ها
بیرانوندی:

تقلب در آثار علمی؛ دزدی اندیشه پژوهشگران/ قوانین سخت‌تر می‌شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: قوانین برخورد با متخلفین سرقت و یا تقلب در آثار ادبی سخت‌تر می‌شوند.
تقلب در آثار علمی؛ دزدی اندیشه پژوهشگران/ قوانین سخت‌تر می‌شود عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: قوانین برخورد با متخلفین سرقت و یا تقلب در آثار ادبی سخت‌تر می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106712867586.jpg تقلب,در,آثار,علمی؛,دزدی,اندیشه,پژوهشگران/,قوانین,سخت‌تر,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمد بیرانوندی با اشاره به تدابیر مجلس شورای اسلامی درخصوص سرقت و تقلب آثار علمی اظهار داشت: تقلب در تهیه، عرضه و یا واگذاری آثاری چون رساله، پایان‌نامه، مقاله، طرح پژوهشی، کتاب و... ظلم در حق صاحب اثر است.

نماینده مردم خرم آباد و دوره‌چگنی در مجلس  شورای اسلامی اضافه کرد: سرقت و تقلب آثار علمی، دزدی اندیشه پژوهشگران است و این آسیب امروزه به دلیل سستی اجرای قوانین نمود بیشتری پیدا کرده است.

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم ادامه داد: سرقت و یا تقلب در آثار ادبی در گذشته نیز وجود داشته است اما چون سخت‌گیری در قوانین بوده، تخلفات کمتری مشاهده می شده است.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس با لایحه مقابله با تقلب در آثار علمی موافقت کردند و تدابیری از جمله اخراج یا ابطال پایان‌نامه برای متخلفین در نظر گرفته‌اند.

بیرانوندی یادآور شد: تقلب در پژوهش و آثار علمی جرم محسوب شده و قابل پیشگیری است.

به گزارش ایسنا؛ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: قوانینی که در گذشته وجود داشته به دلایلی خوب اجرایی نشده‌اند که نیاز به سخت‌گیری بیشتری در این خصوص احساس می‌شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet