هدر اصلی
1396/05/04 11:57:41
سرویس دیگر رسانه‌ها
حسینی شاهرودی:

مشکل جدی در مسیر حج تمتع ۹۶ نداریم/حج را باید متفاوت از مراودات سیاسی دانست

سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی، درباره جزئیات مشکل عدم صدور ویزای ۱۰ نفر از اعضای وزارت امور خارجه، گفت: این اقدام از سوی آل سعود محکوم است.
مشکل جدی در مسیر حج تمتع ۹۶ نداریم/حج را باید متفاوت از مراودات سیاسی دانست سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی، درباره جزئیات مشکل عدم صدور ویزای ۱۰ نفر از اعضای وزارت امور خارجه، گفت: این اقدام از سوی آل سعود محکوم است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102063524816.jpg مشکل,جدی,در,مسیر,حج,تمتع,۹۶,نداریم/حج,را,باید,متفاوت,از,مراودات,سیاسی,دانست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت سیدحسن حسینی شاهرودی درباره عدم صدور ویزای ۱۰ نفر از اعضای وزارت امور خارجه که قرار بود برای کارهای کنسولی حج تمتع به عربستان سعودی سفر کنند، اظهار کرد: عدم صدور ویزا از سوی عربستان به برخی مشکلات اداری در این حوزه باز می‌گردد.

  نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، به تماس تلفنی رئیس سازمان حج و زیارت با وزیر حج عربستان اشاره کرد و افزود: وزیر حج عربستان تاکید کرده که مشکل پیش آمده در عدم صدور ویزا برای ۱۰ نفر از اعضای وزارت امور خارجه ایران به دلیل ایرادات و اشکالات کنسولی پیش آمده و تا دو روز آینده مشکل پیش آمده حل و فصل خواهد شد.

وی تصریح کرد: مقامات وزارت حج عربستان سعودی عنوان کرده‌اند که عدم صدور ویزای اعضای وزارت امور خارجه، هیچ مشکل ویژه و خاصی نیست و این تاخیر به دلیل نداشتن سفارتخانه میان دو کشور است و به زودی ویزاها از طریق کشور ثالث صادر خواهد شد.

حسینی شاهرودی توضیح داد: به‌طور حتم بنابر قول داده شده از سوی سعودی ها و با توجه به توافق صورت گرفته، پروازهای تدارکاتی همچنین پروازهای حجاج ایرانی به موقع انجام خواهد شد و این مشکلات اداری نیز تعللی در مسیر حج تمتع ۹۶ پیش نخواهد آورد.

وی درباره اینکه اگر مشکل عدم صدور ویزا برای اعضای وزارت امور خارجه که قرار است به عنوان تیم کنسولی عازم عربستان سعودی شوند حل نشود چه باید کرد، اظهار کرد: در صورت عدم حل این موضوع وزارت امور خارجه و سازمان حج و زیارت باید در این مورد تصمیم‌گیری کنند اما به‌طور حتم و بنابر وعده داده شده این مشکل اداری حل و فصل خواهد شد.

سخنگوی فراکسیون حج وزیارت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر مشکل جدی در مسیر حج تمتع ۹۶ نداریم، تصریح کرد: ما در شرایط نامناسب‌تر هم حج را انجام داده‌ایم؛ در شرایطی که طی سال های دفاع مقدس مشکلاتی را داشتیم این فریضه واجب انجام گرفت و به تعطیلی نینجامید.

حسینی شاهرودی ادامه داد: در حال حاضر ویزای الکترونیکی زائران هم در حال صادر شدن است و طی هفته گذشته ۳۵ هزار رقم طلب (کد ویژه‌ای که کشور عربستان برای زائر و فرآیند صدور ویزا تعیین می‌کند) صادر شده که سایر برنامه‌ها نیز در روزهای آتی پایان می‌یابد و امیدواریم حجی در کمال آرامش داشته باشیم.

وی همچنین حج را متفاوت از مراودات سیاسی دانست و تاکید کرد: فریضه حج موضوعی معنوی و متعلق به جهان اسلام است البته ما هم نباید از برنامه خود کوتاه آییم و به خود تحریمی بپردازیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، به فاجعه منا نیز اشاره کرد و گفت: در موضوع فاجعه منا نیز بحث امنیتی نسبت به زائران ما وجود نداشت بلکه کوتاهی و قصور سعودیها نسبت به همه حجاج انجام گرفت و بسیاری از کشورهای اسلامی و مسلمانان هم در این موضوع متضرر شدند.

به گزارش مهر، سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: امیدواریم امسال حجی همراه با آرامش و امنیت داشته باشیم و پروازهای حجاج نیز در همان زمان تایید شده مرداد ماه انجام شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet