خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/05/04 12:38:54
سرویس حوزه ریاست
دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس و اعضای فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان؛

جمهوری اسلامی در حمایت از محور مقاومت هیچ تردیدی ندارد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی در حمایت از محور مقاومت هیچ تردیدی ندارد.
جمهوری اسلامی در حمایت از محور مقاومت هیچ تردیدی ندارد رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی در حمایت از محور مقاومت هیچ تردیدی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201707104836630338.jpg جمهوری,اسلامی,در,حمایت,از,محور,مقاومت,هیچ,تردیدی,ندارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه، 4 مرداد ماه) با رئیس و اعضای فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار رئیس قوه مقننه با تبریک به مناسبت پیروزی‌های اخیر لبنان در مقابله با گروه‌های تروریستی در منطقه عرسال گفت: موفقیت‌ نیروهای مقاومت در سرکوب تروریست‌ها یک حرکت ارزشمند بوده و قطعا در تاریخ باقی خواهد ماند، گرچه در شرایط کنونی برخی کشورهای ماجراجو به دنبال مقابله با نیروهای مقاومت هستند.

دکتر لاریجانی ادامه داد: به طور حتم شرایط محور مقاومت به ویژه حزب‌الله لبنان با گذشته متفاوت بوده و امروز جایگاه مقاومت در عرصه منطقه‌ای کاملا واضح و روشن است.

دیدار رئیس مجلس با رئیس و اعضای فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان 3406757/26/2017 12:37:44 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/07/201707105121116991_Thum.jpgدیدار رئیس مجلس با رئیس و اعضای فراکسیون وفاداری ب
دیدار رئیس مجلس با رئیس و اعضای فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان

 

وی با اشاره به اقدامات و سیاست‌های برخی از کشورهای منطقه گفت: امروز ما گرفتار خام اندیشی سیاسی در عرصه منطقه هستیم که قطعاً این موضوع یک مشکل بزرگ برای منطقه خواهد بود حال خوشبختانه استقامت و ایستادگی محور مقاومت موجب شد که جایگاه این محور ارتقاء پیدا کند و امروز شاهد شکست‌های پی در پی تروریست‌ها در عراق و سوریه هستیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعاً همراستا با افزایش پیروزی‌های محور مقاومت، دشمنی‌ها و کینه‌ها علیه این محور تشدید می‌شود و امروز شاهد هستیم که این رفتارها و اقدامات بیشتر به خاطر کینه نسبت به محور مقاومت است، از این رو برخی کشورهای منطقه با کمک آمریکایی‌ها موضوع تحریم حزب‌الله را مطرح می‌کنند که قطعاً این کشورها با طرح این مسائل بیشتر آبروی خودشان را می‌برند.

دیدار رئیس مجلس با رئیس و اعضای فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان 3406757/26/2017 12:52:14 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/07/201707104724260068_Thum.jpgدیدار رئیس مجلس با رئیس و اعضای فراکسیون وفاداری ب
دیدار رئیس مجلس با رئیس و اعضای فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان

 

دکتر لاریجانی افزود: از طرف دیگر اگر به محورها و متن تحریم‌های روز گذشته آمریکا علیه ایران و روسیه نگاه کنیم، کاملاً شفاف و روشن است که این تحریم‌ها به دلیل کینه آمریکا علیه محور مقاومت تصویب شد.

**رئیس قوه مقننه با بیان اینکه مصوبه روز گذشته مجلس نمایندگان آمریکا علیه ایران خلاف توافق هسته‌ای است، گفت: تمام این تصمیمات و مصوبات نشان می‌دهد که آمریکا عزمی برای رفع بحران‌های تروریستی در منطقه ندارد و ایالات متحده با تصویب اینگونه تحریم‌ها عملاً به کشورها و نیروهای مبارز علیه تروریست‌ها حمله می‌کند که قطعاً این رویکردها نیز به ضرر خودشان تمام خواهد شد.

وی با اعلام اینکه جمهوری اسلامی در حمایت از محور مقاومت و سرکوب تروریست‌ها هیچ تردیدی ندارد، گفت: قطعاً این مسئله یک وظیفه اسلامی و انسانی است زیرا تروریست‌ها به حیثیت مسلمانان لطمه زدند.

دیدار رئیس مجلس با رئیس و اعضای فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان 3406757/26/2017 12:52:14 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/07/201707104699291887_Thum.jpgدیدار رئیس مجلس با رئیس و اعضای فراکسیون وفاداری ب
دیدار رئیس مجلس با رئیس و اعضای فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان

 

گروه‌های تروریستی در منطقه و عرصه بین‌الملل دچار شکاف و اختلاف شده‌اند

در ابتدای این دیدار محمد رعد، رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان با اشاره به پیروزی‌های لبنان در مقابله با گروه‌های تروریستی گفت: جبهه دشمنان و تروریست‌ها در آغاز بحران سوریه و منطقه یک جبهه  منسجم بود اما با پایداری و ایستادگی این جبهه دچار شکاف و اختلاف شد و آنها امروز در سطح منطقه و بین‌الملل درگیر اختلاف بسیاری هستند.

وی با اشاره به رویارویی برخی کشورها با محور مقاومت در لبنان افزود: این درگیری‌ها در زمانی صورت گرفته که اجماع ملی در کشور لبنان رخ داده است و دشمنان به دنبال دور زدن دستاوردهای ما هستند.

رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان تصریح کرد: خوشبختانه محور مقاومت امروز بیش از پیش قوی‌تر شده و قطعاً در برابر چالش ها خواهد ایستاد./

پایان پیام

برای دیدن گزارش تصویری این دیدار ایــنــجــا کلیک کنید.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet