هدر اصلی
1396/05/06 13:38:10
سرویس سیاسی
ذوالنوری تشریح کرد:

محمد بن سلمان ام الفساد تنش در روابط کویت با ایران / واکنش سخت جمهوری اسلامی به هرگونه تهدید از جانب رژیم سعودی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان این که جمهوری اسلامی به صورت متقابل با عربستان و کویت واکنش نشان خواهد داد، گفت: اگرچه ایران خواهان روابط سازنده با عربستان است اما هرگونه تهدید علیه منافع ملی کشورمان قطعا با واکنشی سخت مواجه خواهد شد.
محمد بن سلمان ام الفساد تنش در روابط کویت با ایران / واکنش سخت جمهوری اسلامی به هرگونه تهدید از جانب رژیم سعودی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان این که جمهوری اسلامی به صورت متقابل با عربستان و کویت واکنش نشان خواهد داد، گفت: اگرچه ایران خواهان روابط سازنده با عربستان است اما هرگونه تهدید علیه منافع ملی کشورمان قطعا با واکنشی سخت مواجه خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103190896048.jpg محمد,بن,سلمان,ام,الفساد,تنش,در,روابط,کویت,با,ایران,/,,واکنش,سخت,جمهوری,اسلامی,به,هرگونه,تهدید,از,جانب,رژیم,سعودی Icana

مجتبی ذوالنوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: کویت با قرار گرفتن در مدار سعودی و تخاصم علیه جمهوری اسلامی مرتکب اشتباهی انتحاری شده است.

نماینده مردم قم درمجلس شورای اسلامی گفت: کویت به عنوان کشوری که همسایه ایران است نباید فراموش کند که در جریان تهاجم رژیم صدام به شدت آسیب دید  و این ایران بود که منجی آنها شد.

وی در ادامه افزود: ضعف بازدارندگی کویت امروز هم درمورد این کشور در تقابل با تهدیدات امنیتی و تروریستی همچنان وجود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: گاف کویت اینجاست که با طناب پوسیده سعودی ها به درون چاهی رفته است که در تاریکی آن مشخص نیست چه اتفاقی رخ خواهد داد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی با خویشتنداری در مقابل نوع رفتار کویت و در جهت حفظ وضعیت تلاش کرده است به تنشی که سعودی ها در روابط کویت با ایران ایجاد کرده اند ، دامن نزند.

ذوالنوری گفت: سفر تفریحی طولانی ملک سلمان که مقدمه پادشاهی محمد بن سلمان نیز محسوب می شود در نوع رویکرد رژیم سعودی و بالتبع آن کویت در جهت تخاصم با ایران تاثیر خواهد گذاشت.

وی بیان داشت: ام الفساد و ریشه گرفتاری های جدید خاورمیانه را باید در خباثت شاهزاده تکفیری ریاض ، ولیعهد سعودی باید جست و جو کرد.

این نماینده مجلس دهم گفت: پیش بینی تهران این است که میزان تنش ها تحت تاثیر افزایش قدرت محمد بن سلمان افزایش پیدا کند.

وی با بیان این که جمهوری اسلامی به صورت متقابل با عربستان و کویت واکنش نشان خواهد داد، گفت: اگر سعودی ها و متحدین آنها از روی تعقل با تهران وارد تعامل شوند قطعا ایران با آنها وارد گفت و گوهای سازنده خواهد شد اما هرگونه تهدید علیه منافع ملی کشورمان قطعا با واکنشی سخت مواجه خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet