ایام محرم 1398
1396/05/04 15:28:18
سرویس اجتماعی
یوسفی:

زنگ خطر عدم پرداخت مطالبات شرکت های دارویی/ تمام بار نظام سلامت بر دوش بیمه‌ها قرار دارد

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه درحال حاضر زنگ خطر عدم پرداخت مطالبات شرکت های دارویی به صدا درآمده است، گفت: اکنون وزارت بهداشت با انباشت بدهی ها مواجه شده است.
زنگ خطر عدم پرداخت مطالبات شرکت های دارویی/ تمام بار نظام سلامت بر دوش بیمه‌ها قرار دارد نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه درحال حاضر زنگ خطر عدم پرداخت مطالبات شرکت های دارویی به صدا درآمده است، گفت: اکنون وزارت بهداشت با انباشت بدهی ها مواجه شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611103079754542.jpg زنگ,خطر,عدم,پرداخت,مطالبات,شرکت,های,دارویی/,,تمام,بار,نظام,سلامت,بر,دوش,بیمه‌ها,قرار,دارد Icana

همایون یوسفی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن هشدار نسبت به مطالبات شرکت های دارویی از بیمارستان ها، افزود: واقعیت آن است که کمبود منابع مالی ارکان مختلف نظام سلامت را با مشکل مواجه کرده است که شرکت های دارویی نیز یکی از مجموعه هایی است که با مشکل مواجه شده است.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از سویی دیگر در حال حاضر تمام بار نظام سلامت بر دوش بیمه ها قرار دارد و این امر سبب شده بیمه ها نتواند به تعهدات خود عمل کنند و مشکلات حوزه سلامت را افزایش داده اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: این واقعیت را باید بپذیریم که نظام سلامت با بدهی های انباشته شده روبرو است باید برای آن تدابیری اندیشیده شود اکنون مرحله اول طرح تحول سلامت را پشت سر گذاشته ایم و حال باید در مراحل بعدی اجرای این طرح، به دنبال راهکار و استراتژی برای بهبود عملکرد این طرح بود.

وی یادآور شد: اکنون جدای از مطالبات شرکت های دارویی، در حوزه بخش خصوصی نیز پزشکان  و بیمارستان ها مطالباتی دارند و زنگ خطر عدم پرداخت این مطالبات نیز مدت زمانی است که به صدا درآمده است.

یوسفی تاکید کرد: باید راهکار منطقی برای تامین منابع مالی وزارت بهداشت درنظر گرفت به گونه ای که به دنبال منابع مالی جدید و پایدار برای وزارت بهداشت بود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: از سویی دیگر باید تلاش کرد تا از بار هزینه های وزارت بهداشت نیز کاسته شود که در این میان اجرای پزشک خانواده یکی از این راهکارها است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet