هدر اصلی
1396/05/06 16:40:30
سرویس دیگر رسانه‌ها
ساعی تأکید کرد:

«تبریز ۲۰۱۸» فرصتی برای شناساندن فرهنگ غنی آذربایجان به گردشگران خارجی

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: تبریز ۲۰۱۸، فرصتی مناسب برای شناساندن فرهنگ غنی آذربایجان به گردشگران خارجی است.
«تبریز ۲۰۱۸» فرصتی برای شناساندن فرهنگ غنی آذربایجان به گردشگران خارجی نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: تبریز ۲۰۱۸، فرصتی مناسب برای شناساندن فرهنگ غنی آذربایجان به گردشگران خارجی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201608103803867456.jpg «تبریز,۲۰۱۸»,فرصتی,برای,شناساندن,فرهنگ,غنی,آذربایجان,به,گردشگران,خارجی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ زهرا ساعی در نشست مشترک مجمع نمایندگان استان با استاندار با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری و پایتخت کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ بر لزوم توجه ویژه مسئولان اجرایی استان به موضوع توریسم و توجه به زیرساخت‌های مربوط به این مهم تاکید کرد.  

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر عدم تمرکزگرایی اقدامات و فعالیت‌های این حوزه در مرکز استان عنوان کرد: توسعه متوازن استان باید سرلوحه برنامه ها قرار گرفته و در این زمینه مسائل و مشکلات مربوط به تمامی شهرستان ها به طور کامل رفع شده و حرکت به سمت توسعه پایدار نیز به صورت عادلانه انجام شود. 

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس دهم در ادامه با اشاره به تقسیم برنامه های لازم برای تبریز در دو حوزه فرهنگی و فیزیکی اظهار کرد: در حوزه فرهنگی باید به بهره گیری از المان های شهری و همچنین شناساندن فرهنگ غنی آذربایجان، بیش از پیش توجه کرد تا مسافرانی که از کشورهای مختلف اسلامی به تبریز سفر خواهند کرد، در سال های آتی به همراه سایر اقوام و آشنایان خود نیز مجددا به این خطه سفر کنند. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود ایجاد خط هوایی تبریز- هامبورگ را اقدامی بسیار مهم و اتفاقی مبارک برای تبریز و کشور دانسته و به مهم ترین ضرورت های نیاز شهر تبریز و برخی دیگر از شهرستان های استان در حوزه عمرانی و زیر ساختی پرداخت و تصریح کرد: تکمیل پروژه های نیمه تمام، نوسازی و بهسازی راه های مواصلاتی استان بویژه در مسیرهای گردشگری، نوسازی بافت فرسوده شهر تبریز و شهرهای دیگر استان و ... از مهم ترین نیازهای استان در حوزه عمرانی برای آمادگی هرچه بهتر و بیشتر در راستای رویداد فرهنگی و تاریخی تبریز ۲۰۱۸ است. 

ساعی از حجم بالای ترافیک شهری تبریز در روزهای اخیر نیز انتقاد کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه در فصل گردشگری قرار داریم بهتر است مسئولان امر، فکری برای کاهش ترافیک در کلانشهر تبریز و به ویژه در بافت مرکزی کنند. 

به گزارش ایسنا؛ نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از عملکرد استاندار آذربایجان شرقی و برخی دیگر از مدیران اجرایی گفت: سفر اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به تبریز هم با مصوبات خوبی که در حوزه تبریز ۲۰۱۸داشت بسیار موثر می باشد که پیگیر اجرایی شدن هرچه سریع مصوبات مربوطه هستیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet