شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1396/05/06 08:30:00
سرویس اقتصادی
زارع:

اداره گران مدیریتی کشور با وجود کمبود نقدینگی /دولت درباره چگونگی هزینه‌کرد ٢٠٠هزارمیلیاردی برای رفع‌فقر گزارش دهد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، خواستار ارائه گزارشی از سوی دولت درباره چگونگی هزینه کرد ٢٠٠ هزارمیلیارد تومانی برای رفع فقر شد.
اداره گران مدیریتی کشور با وجود کمبود نقدینگی /دولت درباره چگونگی هزینه‌کرد ٢٠٠هزارمیلیاردی برای رفع‌فقر گزارش دهد سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، خواستار ارائه گزارشی از سوی دولت درباره چگونگی هزینه کرد ٢٠٠ هزارمیلیارد تومانی برای رفع فقر شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201602103932557115.jpg اداره,گران,مدیریتی,کشور,با,وجود,کمبود,نقدینگی,/دولت,درباره,چگونگی,هزینه‌کرد,٢٠٠هزارمیلیاردی,برای,رفع‌فقر,گزارش,دهد Icana

رحیم زارع در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات وزیر تعاون مبنی بر اینکه طی ٤ سال گذشته٢٠٠ هزار میلیارد تومان خرج فقر شد، اما فقر از بین نرفت، گفت: زمانی که هزینه ها و تصمیم گیری ها بدون پشتوانه علمی و کارشناسی بوده و هدفمند نباشد قطعا خروجی ندارد و زمانی که خروجی نداشته نیز نتیجه آن هدررفت منابع می شود.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طی  چهار سال گذشته دولت نتوانسته ٢٠٠ هزار میلیارد تومان هزینه عمرانی پرداخت کند، افزود:تمام پروژه های نیمه تمام کشور نیازمند ١٥ هزار میلیارد تومان است و اگر دولت ٤٠ درصد مبلغ ٢٠٠ هزار میلیارد تومان را صرف پروژه های عمرانی می کرد برای کشور موثرتر و مفیدتر بود و منابع کشور هدر نمی رفت.

اگر ٢٠٠هزار میلیارد تومان صرف اشتغال می شد  ٢ میلیون و ٣٠٠ هزار معتاد وجود نداشت

زارع با اشاره به اینکه خروجی تصمیمات احساسی بهتر از این نمی شود، ادامه داد: هرگونه برنامه ریزی برای کاهش فقر باید کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت و همچنین راهبردی و عملیاتی باشد، اما دولت در برنامه ریزی راهبردی مشکل داشته، لذا برنامه ریزی عملیاتی نیز اثری ندارد.

وی با بیان اینکه اگر ٢٠٠ هزار میلیارد تومان صرف اشتغال می شد نرخ بیکاری جوان تحصیلکرده ٢٦ درصد نبود، یادآور شد: اگر ٢٠٠ هزار میلیارد تومان صرف اشتغال می شد تعداد ٢ میلیون و ٣٠٠ هزار معتادی که در کشور وجود دارند کمتر می شد و ٨ و نیم میلیون جوان بیکار کنونی مشغول به کار بودند.

وزیرتعاون درباره چگونگی هزینه کرد  ٢٠٠ هزار میلیارد تومانی برای رفع فقر توضیح دهد

زارع افزود:ربیعی باید توضیح دهد که این منابع کجا صرف شده خروجی آن چه بوده و چگونه هزینه شده است چرا که در شرایط کنونی که دولت با کمبود منابع و نقدینگی مواجه است این مقدار هزینه هدررفت منابع بوده  و برای کشور خروجی نداشته است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هزینه مدیریت در کشور بالا بوده و ایران در شرایط کم اعتباری و کمبود نقدینگی گران اداره می شود، تصریح کرد:انتظار می رفت آقای ربیعی پیش از طرح این موضوع در رسانه ملی درباره چگونگی هزینه کرد ٢٠٠ هزار میلیارد تومانی برای کاهش فقر به مجلس گزارش می داد و قطعا مجلس در این باره چه در انتخاب کابینه از دولت گزارش می گیرد که چرا در اوضاع کنونی برای صرف این مبالغ کلان برنامه نداشته و اگر برنامه ای وجود داشته چرا خروجی نداشته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet