شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/04/13 11:03:00
سرویس اقتصادی
ضرورت اصلاح بودجه 88 -1

بنایی: زمانی که قانون به درستی اجرا نشود، مجلس واکنش نشان می‌دهد

**عضو کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مبنای مجلس تعامل با دولت است، خاطرنشان کرد: اما هنگامی که قانون به درستی اجرا نشود مجلس واکنش نشان خواهد داد.

"علی بنایی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به تصویب کلیات طرح دوفوریتی اصلاح کلیات و ردیف‌های قانون بودجه سال 1388 کل کشور در مجلس تصریح کرد: مجلس متولی قانون است و قانون باید به طور کامل اجرا گردد.

وی یادآور شد: طبق قانون بودجه سال 1388 که در اواخر سال گذشته به تصویب مجلس رسید به دولت اجازه داده شد که برای کسری بودجه با اختیارات کسری بودجه را بالانس نماید.

نماینده قم با بیان این که آنچه که در عمل اتفاق افتاد به گونه‌ای بود که دولت به صورت یکسان بودجه دستگاه‌ها را کاهش نداد، گفت: این مسئله باعث اعتراض دستگاه‌های به عدم اجرای قانون از سوی دولت گردید.

بنایی خاطر نشان کرد: دولت تامین کسری بودجه را باید به شکلی متداول از هزینه‌های جاری و عمرانی جبران می‌نمود.

بنایی با اشاره به نامه معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور به رییس مجلس در مورد تاثیر طرح اصلاحیه مجلس بر بودجه سال آینده یادآور شد: دولت همواره برای جبران کسری بودجه خود در آخر سال متمم می‌آورد.

وی همچنین تصریح کرد: این سخنان که طرح دو فوریتی مجلس برای حقوق کارمندان مشکل ایجاد خواهد نمود صحبتی نادرست است و هیچ ارتباطی با حقوق کارمندان نخواهد داشت.

عضو کمیسیون اصل نود تاکید کرد: مبنای مجلس تعامل و همکاری با دولت است اما باتوجه به این که قانون مجلس به صورت  قابل اجرا نشده است نمی‌توان عنوان عدم تعامل آن را بر آن نهاد.

بنایی اظهار داشت: همه موظف به اجرای قانون به طور کامل می‌باشیم و هیچ کس و هیچ قوه‌ای نباید از رویکرد قانون گریزان شود و تمامی دستگاه‌ها موظف به اجرای قانون می‌باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet