هدر موبایل
1396/05/07 10:10:52
سرویس استان ها
حاجی‌دلیگانی مطرح کرد:

1700 هکتار از درخت های پسته شاهین شهر در معرض خشک شدن/ در اصفهان خبری از انتقال آب نیست

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: استان های یزد و کرمان برای انتقال ۲ میلیارد متر مکعب آب از دریا برنامه دارند در حالی که در اصفهان خبری از چنین طرح هایی نیست.
1700 هکتار از درخت های پسته شاهین شهر در معرض خشک شدن/ در اصفهان خبری از انتقال آب نیست نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: استان های یزد و کرمان برای انتقال 2 میلیارد متر مکعب آب از دریا برنامه دارند در حالی که در اصفهان خبری از چنین طرح هایی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/68357.jpg 1700,هکتار,از,درخت,های,پسته,شاهین,شهر,در,معرض,خشک,شدن/,در,اصفهان,خبری,از,انتقال,آب,نیست Icana

حسینعلی حاجی دلیگانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بحران آب در اصفهان گفت: کم آبی اصفهان به عوامل مختلفی  بستگی دارد که یکی از آن ها کمبود بارش ها و جهت دادن نتیجه بارش ها به مسیرهایی غیر از زاینده رود است.

نماینده مردم شاهین شهر،میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عامل دیگر مشکل آب در اصفهان برداشت بی رویه و خارج از چارچوب از بالادست و همچنین گرمای هوا در فصل تابستان است، افزود: در هفته های گذشته چند شهر اصفهان از جمله دولت آباد، شاپور آباد، سین و برخی از نقاط دیگر این دو شهرستان که جزء شبکه آبرسانی اصفهان بزرگ است، با کمبود شدید آب مواجه بودند.

وی با بیان اینکه در اصفهان در هر لحظه با 2.5 متر مکعب کسری آب شرب مواجه هستیم تصریح کرد: چاه های متفرقه ای که در استان حفر شده باعث کاهش کیفیت آب  شده است.

زاینده رود خشک زاینده رود خشک بی آب3406757/5/2015 1:33:19 PMhttp://media.icana.ir/Image/2015/07/110926_Thum.jpg
زاینده رود خشک

شاهد خشک شدن زاینده رود هستیم

نماینده مردم شاهین شهر میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه  شاهد خشک شدن زاینده رود هستیم اظهار داشت: سهم حقابه ما در بخش کشاورزی که از لحاظ حقوقی و شرعی متعلق به کشاورزان بوده توسط بخش های دیگر مورد دستبرد و برداشت قرار گرفته است.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: در حال حاضر در دو شهرستان شاهین شهر و برخوار 1700 هکتار درخت های مثمر از جمله پسته در حال خشک شدن است و بعضی از مردم تک تک درختان خود را با دبه آب می دهند.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سفره های آب های زیر زمینی پائین رفته است به طوری که طی 42 سال گذشته حدود 200 متر سطح آب در استان کاهش یافته است و درحال حاضر کشاورزان شرق و غرب ، شمال و جنوب اصفهان ماتم بی آبی گرفته اند.

فولادمبارکه برای صرفه جویی در مصرف آب پساب را جایگزین کرده است

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی درخصوص نقش صنایع آب بری همچون فولاد در کم آبی اصفهان گفت: صنایع استان از جمله پالایشگاه، نیروگاه، ذوب آهن و فولاد مبارکه آب زیادی را مصرف می کنند که البته ناگزیر از آن هستند.

وی افزود: خوشبختانه فولاد مبارکه برای صرفه جویی در مصرف آب پساب را جایگزین کرده است و پروژه فاضلاب و را اجرایی کرده است اما متاسفانه  پالایشگاه و نیروگاه علی رغم اینکه درآمد بیشتری نسبت به فولاد مبارکه دارند در این زمینه کوتاهی کرده اند.

نماینده مردم شاهین شهر،میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در استان های دیگر از جمله یزد و کرمان برای انتقال 2 میلیاردمترمکعب آب از دریا برنامه دارند؛درحالی که در اصفهان خبری از چنین طرح هایی نیست.

عضومجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:اخیرا کمیته آب کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پس از بازدید از غرب کشور در سفری  را به اصفهان و پس از مشاهده وضعیت کم آبی این استان اذعان کردند که برای تامین آب در حق اصفهان طی سال های گذشته اجحاف شده است و اگر برای آن چاره اندیشی نشود، در سال های آینده این استان با بحران جدی آب مواجه خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet