خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/05/06 09:00:00
سرویس اجتماعی
پورحسین:

معتادان بیش از 65 درصد زندانیان را تشکیل می دهند/ بازگشت 80 درصد معتادان بهبود یافته به اعتیاد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: بازداشت و زندانی کردن معتادان هیج فایده ای جز تکمیل ظرفیت زندان ها و شیوع آسیب ها نداشته و باید در جهت افزایش کمپ ها اقدام کرد.
معتادان بیش از 65 درصد زندانیان را تشکیل می دهند/ بازگشت 80 درصد معتادان بهبود یافته به اعتیاد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: بازداشت و زندانی کردن معتادان هیج فایده ای جز تکمیل ظرفیت زندان ها و شیوع آسیب ها نداشته و باید در جهت افزایش کمپ ها اقدام کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105795068675.jpg معتادان,بیش,از,65,درصد,زندانیان,را,تشکیل,می,دهند/,بازگشت,80,درصد,معتادان,بهبود,یافته,به,اعتیاد Icana

شکور پورحسین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات رییس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد مبنی بر اینکه معتادان پس از 6 ماه حضور در کمپ در صورت عدم ترک اعتیاد باید به زندان ها معرفی شوند با تاکید بر اینکه ظرفیت زندان های کشور جوابگوی حجم جمعیت کیفری نیست، گفت:  اعتیاد بیماری تلقی شده و معتادان برای بازپروری و بازگشت به زندگی در کمپ ها حضور دارند بنابراین نمی توان فرد معتاد را مجرم قلمداد کرد.

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در گذشته معتاد را مجرم می دانستند به گونه ای که اگر برای درمان هم به مراکز ترک اعتیاد مراجعه می کرد دستگیر می شد از این رو برای حل این مشکل مجمع تشخیص مصلحت نظام قانونی تصویب کرد که به موجب آن مقرر شد معتادانی که برای ترک اقدام می کنند تحت تعقیب قرار نگیرند از این رو با این اقدام معتاد بیمار شناخته شد نه مجرم.

بیش از 65 درصد زندانیان معتاد هستند

وی با بیان اینکه بیش از 65 درصد زندانیان معتاد هستند، گفت: به نظر می رسد مهلت 6 ماهه ای که به معتادان برای ترک در کمپ ها داده می شود تلنگری باشد که آنها بتوانند بر اعتیاد خود غلبه شوند زیرا اعتیاد با زندانی کردن معتادان به هیچ وجه ریشه کن نشده و بازداشت و زندانی کردن معتادان هیج فایده ای جز تکمیل ظرفیت زندان ها و شیوع و افزایش آسیب ها نخواهد داشت.

معتادان بهبود یافته باید باید مورد حمایت جدی خانواده و دولت قرار گیرند

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس دهم،  با تاکید بر اینکه معتادان بهبود یافته  باید مورد حمایت جدی خانواده و دولت قرار گیرند، تصریح کرد: اگر به دنبال برگشت معتاد به زندگی هستیم باید در جهت بهبود وضعیت مراکز ترک اعتیاد و افزایش تعداد کمپ ها در کشور اقدام کرد نه اینکه بعد از 6 ماه حضور آنها در کمپ در صورت عدم ترک اعتیاد آنها را روانه زندان کرد.

اعتیاد آسیب و معضل جدی کشور/ از بازگشت 80 درصد معتادان بهبود یافته به اعتیاد/ بازپروری موفق با ایجاد شغل محقق می‌شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، اعتیاد را یکی از آسیب ها و معضلات جدی کشور دانست و با انتقاد از بازگشت 80 درصد معتادان بهبود یافته به اعتیاد، گفت: بازپروری موفق با ایجاد شغل محقق می‌شود و به طور قطع بدون ایجاد شغل، تلاش‌ها در جهت ترک اعتیاد نتیجه بخش نخواهد بود، بنابراین عمده عامل جلوگیری از برگشت افراد به مواد مخدر ایجاد اشتغال بوده و تا به این موضوع توجه نشود توفیقی  در ترک اعتیاد حاصل نمی شود. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet