هدر موبایل
1396/05/06 16:36:46
سرویس دیگر رسانه‌ها
مفتح:

گرایش سیاسی وزرای پیشنهادی در رای اعتماد تعیین‌کننده نیست

یک عضو هیات رییسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که «این فراکسیون هیچ گزینه‌ای را برای حضور در کابینه دوازدهم به رییس‌جمهور پیشنهاد نمی‌دهد»، گفت که گرایش سیاسی گزینه‌های پیشنهادی دولت در رای اعتماد به آن‌ها تعیین‌ کننده نیست.
گرایش سیاسی وزرای پیشنهادی در رای اعتماد تعیین‌کننده نیست یک عضو هیات رییسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که «این فراکسیون هیچ گزینه‌ای را برای حضور در کابینه دوازدهم به رییس‌جمهور پیشنهاد نمی‌دهد»، گفت که گرایش سیاسی گزینه‌های پیشنهادی دولت در رای اعتماد به آن‌ها تعیین‌ کننده نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201707107810426557.jpg گرایش,سیاسی,وزرای,پیشنهادی,در,رای,اعتماد,تعیین‌کننده,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدمهدی مفتح  اظهار داشت: کمیته تعامل و گفت‌وگو با دولت در فراکسیون نمایندگان ولایی برای کمک به نمایندگان مجلس در جهت انجام وظیفه‌شان نسبت به گزینه‌های پیشنهادی دولت برای کابینه دوازدهم تشکیل شده است. ما طبق قانون وظیفه داریم که به گزینه‌های پیشنهادی دولت برای وزارتخانه‌های مختلف رای اعتماد بدهیم یا خیر؛ بنابراین مجلس جایگاه مهمی در تعیین وزرا دارد و وزارتخانه‌ها هم جایگاه مهمی برای مدیریت کشور هستند.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که «فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس هیچ گزینه‌ای را برای حضور در کابینه دوازدهم به رییس‌جمهور پیشنهاد نمی‌دهد»، افزود: شاخص‌هایی در این زمینه تدوین شده که البته این شاخص‌ها برای خود ماست و نه رییس‌جمهور که مشخص شود به چه وزرایی رای خواهیم داد، اما رییس‌جمهور باید بتواند با دست باز وزرایش را معرفی کند.

وی با تاکید بر ضرورت توانمندی گزینه‌های پیشنهادی دولت برای وزارتخانه‌های مختلف، یادآور شد: ما علاقه‌مندیم کشور به درستی اداره شود و مشکلات حاد اقتصادی، بیکاری، کمبود درآمد سرانه و شاخصه‌های کلی مورد توجه قرار گیرد. این کار در دست هیات دولت است و اجرای آن تیم هماهنگ و کارآمدی را می‌طلبد که سابقه تاریک نداشته باشد.

 این نمایند مردم در مجلس دهم، اظهار داشت: ما معتقدیم فردی که قرار است وزیر شود نباید برای خود کار اقتصادی تعریف کند بلکه باید ضمن داشتن سابقه روشن از کار اقتصادی فاصله بگیرد، به دنبال حاشیه نباشد، متمرکز در کار باشد، با سیاست‌ها و اهداف کلی نظام هماهنگ باشد، از رهنمودهای رهبری اطاعت کند و نسبت به فتنه مرزبندی روشنی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، این عضو هیات رییسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر این‌که «گرایش سیاسی گزینه‌های پیشنهادی دولت در رای اعتماد به آن‌ها تعیین‌کننده نیست»، ادامه داد: برای ما خط و جناح شاخص نیست بلکه در رای اعتماد کارآمدی، هماهنگی، حاشیه‌ساز نبودن، عدم ورود به کار اقتصادی شخصی، عدم قبیله‌گرایی، توجه به نخبه‌گرایی و شایسته‌سالاری را مدنظر قرار خواهیم داد و علاقه‌مندیم کابینه کار تشکیل شود و کمک کنیم دولت بتواند وعده‌های خود را عملیاتی کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet