هدر اصلی
1396/05/06 13:31:27
سرویس دیگر رسانه‌ها
مختار:

سازمان منطقه آزاد اروند بستر لازم برای جذب سرمایه‌گذار را فراهم کند

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به وجود مشکل لایروبی اسکله‌های صیادی گفت: در سفر ریاست‌جمهوری به آبادان این طرح به تصویب رسید اما تاکنون شاهد اجرایی شدن آن نبودیم.
سازمان منطقه آزاد اروند بستر لازم برای جذب سرمایه‌گذار را فراهم کند نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به وجود مشکل لایروبی اسکله‌های صیادی گفت: در سفر ریاست‌جمهوری به آبادان این طرح به تصویب رسید اما تاکنون شاهد اجرایی شدن آن نبودیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100288779245.jpg سازمان,منطقه,آزاد,اروند,بستر,لازم,برای,جذب,سرمایه‌گذار,را,فراهم,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جلیل مختار در جلسه شورای اداری شهرستان آبادان که در محل سالن الغدیر فرمانداری برگزار شد، افزود: در بخش کشاورزی، جهاد نصر موظف شده بود تا ۳۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی را مناسب سازی کند اکنون این موسسه پاسخ دهد که خروجی این اقدام تاکنون چه بوده است.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: همچنین این شرکت بنا بود تا ۲۰ هزار هکتار زمین (سهم آبادان از طرح ۵۵۰ هزار هکتاری موسوم به مقام معظم رهبری) را آماده سازی کند، اما متاسفانه کار بزرگی نشده و ما خواهان تسریع در انجام کار هستیم.

وی تصریح کرد: در بحث طرح الگوی کشت نیز این شرکت برنامه‌ای ارائه نداده است، همانطور که می دانید اگر این معطلی یک سال دیگر طول بکشد زمین‌هایی که روی آن‌ها کارشده دوباره به حالت قبل بازمی‌گردند.

این نماینده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن بازگشایی مدارس و کار ثبت نام دانش آموزان که اکنون در حال انجام است، گفت: در آستانه ایام ثبت‌نام مدارس از دانش آموزان هستیم، با وجود تأکیدی که بنده در بحث عدم دریافت هزینه از دانش آموزان و الزام آن‌ها برای تهیه البسه خاص از طریق وزیر آموزش و پرورش داشنم، متأسفانه همچنان این کار در مدارس آبادان انجام می‌شود.

مختار ضمن درخواست از رئیس آموزش ‌و پرورش آبادان برای خاتمه این موضوع، گفت: به همین منظور در هفته آینده بازرسانی از وزارت آموزش ‌و پرورش برای بررسی موارد به آبادان می آیند.

وی افزود: قرار بود بابت عدم دریافت هزینه در مدارس با بنر اطلاع‌رسانی شود اما این کار نیز انجام نشد.

وی اظهار کرد: سازمان منطقه آزاد اروند بایستی بستر لازم برای جذب سرمایه‌گذار را فراهم کند و ایجاد اشتغال و جذب سرمایه‌گذار را جزء برنامه‌های کاری خود قرار دهد.

وی با اشاره بر ضرورت تسریع در تحقق اجرای موضوع واردات کالا به منطقه گفت: بایستی مردم بتوانند شاهد عملی شدن این موضوع و رونق کسب ‌و کار خود باشند و نشانه‌های واقعی این موضوع را در زندگی خود ببینند.
این نماینده گفت: دلیل تخریب فلکه های شهری از سوی شهرداری برای ما مبهم و نامعلوم است و تا جایی که مطلع شدیم سبب مشکل در عبور و مرور شهروندان و خودروهای خدمات آسان همچون آمبولانس و آتش‌نشانی نیز شده است.

مختار افزود: اکثر اعضای اتحادیه فروشندگان خودرو نسبت به ایجاد شهرک اتومبیل در آبادان معترضد چرا که وضعیت مناسبی نداشته و قیمت تمام‌شده آن نیز بالا است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، از رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان خواست تا گزارشی از خانه‌های بهداشتی که جزء تعهدات این دانشکده برای نوسازی، ترمیم و ساخت بود ارائه کند.

وی تصریح کرد: قرار بود تا در ۱۵ دی‌ماه امسال شاهد افتتاح بیمارستان اروندکنار باشیم و آیا این موضوع محقق می‌شود؟

به گزارش مهر، نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نزدیکی به ایام اربعین حسینی و عشق و علاقه مردم آبادان به پذیرای زائران اباعبدالله گفت: متاسفانه ۵۰ درصد از زمین‌هایی که برای موکب‌های آبادان در نظر گرفته‌شده بود به شهر دیگری اختصاص‌یافته و این موضوع نیاز به پیگیری دارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet