هدر اصلی
1396/05/06 16:29:22
سرویس دیگر رسانه‌ها
اسدی کرم:

قدرت تصمیم گیری درصنعت و معدن باید به استان ها واگذار شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: در مجلس مصوب شد در راستای تمرکززدایی قدرت تصمیم گیری صنعت و معدن به استان ها تفویض اختیار شود که این طرح در مرحله نهایی و تصویب شورای نگهبان است.
قدرت تصمیم گیری درصنعت و معدن باید به استان ها واگذار شود عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: در مجلس مصوب شد در راستای تمرکززدایی قدرت تصمیم گیری صنعت و معدن به استان ها تفویض اختیار شود که این طرح در مرحله نهایی و تصویب شورای نگهبان است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102008722078.jpg قدرت,تصمیم,گیری,درصنعت,و,معدن,باید,به,استان,ها,واگذار,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی اسدی کرم در همایش تجلیل از تلاشگران عرصه صنعت و معدن در کرمان افزود: شورای عالی معادن کشور باید قدرت را به شورای معادن استانها به ریاست استانداران واگذار کند.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در این شورا بخش خصوصی حق مشورت دارد و بخش دولتی با حق رای خود می تواند برنامه های صنعت و معدن استان را تصویب و به اجرا بگذارد و 2 نماینده از مجلس شورای اسلامی نیز ناظر بر شورای معادن استان هستند.

وی گفت: هنوز شفافیت لازم در معادن و پهنه های معدنی وجود ندارد لذا در مجلس طرح تفحص در پهنه های معدنی را مصوب کردیم.

وی افزود: هدف ما از تشکیل شورای معادن کرمان انتخاب یک مدیریت کارآمدتر در صنعت و معدن این استان است.

اسدی کرم اظهار کرد: استان کرمان در بخش معدن این ظرفیت را دارد که نه تنها بیکاری را از استان ریشه کن کند بلکه می تواند مشکل بیکاری استان های مجاور را حل کند.

وی با بیان اینکه باید ثروت معادن در استان ها گردش داشته باشد گفت: معادن بزرگ استان در دیگر استانها گردش مالی دارند زیرا بیش از 31 شرکت در خارج از این استان ثبت شده که در کرمان فعالیت می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: 65 درصد پول واریزی به خزانه باید به استان ها برگردد و در زمینه خسارت های منطقه ای و اکتشافات معدنی هزینه شود.

عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این بخش در سال های گذشته در جاهای دیگر هزینه می شد و امسال یکهزار و 200 میلیارد تومان از 2 هزار میلیارد تومان سهم معادن در خزانه را به معادن برگرداندیم.

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان نیز به نمایندگی از بخش خصوصی گفت: در حال حاضر در بخش تولید، عرضه را بیشتر از تقاضا ایجاد کردیم و در حالی به بازار 70 میلیونی فکر می‌ کنیم که بازار پر است و تنها راه حل صادرات است.

عباس جبالبارزی افزود: باید در کشورهای هدف بازار ایجاد کرد تا بنگاههای کوچک و متوسط بتوانند صادرات محصولات خود را ایجاد کنند.

وی تصریح کرد: نرخ سود 18 درصدی با تورم 10 درصدی و رکود کنونی همخوانی ندارد، بنگاهها با این نرخ بهره، بدهکار هستند که دیگر توان پرداخت ندارند.

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه بنگاهی که به دلیل شرایط کشور دچار مشکل شده باید بهره بانکی دریافت کند گفت: نرخی بودن ارز هیچ کمکی نمی‌ کند و تنها موجب ایجاد رانت در جامعه می ‌شود لذا ارز باید تک نرخی باشد تا عرضه و تقاضا ایجاد کند.

به گزارش ایرنا، همایش تجلیل از تلاشگران عرصه صنعت و معدن استان کرمان با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی و مدیران واحدهای صنعتی استان کرمان در سالن همایش اتاق بازرگانی برگزار و از واحدهای صنعتی نمونه سال 96 تجلیل شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet