هدر اصلی
1396/05/06 14:38:08
سرویس دیگر رسانه‌ها
حسن‌بیکی:

انتقال آب خزر راهبرد رفع بحران آب و رونق اقتصادی سمنان است

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، گفت: رفع چالش بحران آب و رونق اقتصادی از طریق افزایش تولیدات صنعتی و کشاورزی در این استان درگرو انتقال آب خزر به سمنان است.
انتقال آب خزر راهبرد رفع بحران آب و رونق اقتصادی سمنان است نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، گفت: رفع چالش بحران آب و رونق اقتصادی از طریق افزایش تولیدات صنعتی و کشاورزی در این استان درگرو انتقال آب خزر به سمنان است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100689874533.jpg انتقال,آب,خزر,راهبرد,رفع,بحران,آب,و,رونق,اقتصادی,سمنان,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ابوالفضل حسن بیکی افزود: بحران آب در بسیاری از نقاط کشور وجود دارد و باید به صورت منطقه ای و ارایه تدابیر پیشگیرانه و عملیاتی برای رفع این چالش اقدام کرد.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برای تامین و رفع کمبود آب در استان سمنان در چند سال گذشته نظرات کارشناسی قابل توجهی ارایه شده، اما تاکنون این برنامه ها برای حل مشکلات خشکسالی برای درازمدت کارساز نبوده، تصریح کرد: با وجود انجام برنامه های پیشگیرانه در استان تنها راه رفع بحران کم‌آبی انتقال آب خزر است و باید مسوولان استانی و کشوری این طرح را اجرایی کنند.

وی گفت: اقدامات پیشگیرانه مانند تعیین تکلیف یا پلمپ چاه های غیرمجاز و استفاده از سامانه های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی با تلاش دولت یازدهم در سمنان به خوبی انجام شده است، اما همچنان چالش آبی در این استان وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان این که انتقال آب خزر به سمنان یک طرح منطقه ای نیست که با موافقان یا مخالفان منطقه ای روبرو شود، گفت: این طرح به عنوان یک طرح ملی در سفر سال 95 رئیس جمهوری به سمنان به تصویب رسیده است و پشتوانه مطالعاتی دارد.

نماینده مردم‌ شهرستان دامغان در مجلس شورای اسلامی، گفت: در بعضی از استانهای کشور با تغییر الگوی مصرف و فرهنگ سازی، بخش قابل توجهی از مشکلات کم‌آبی برطرف شده است، اما در سمنان با وجود اجرای بسیاری از طرح های پیشگیرانه روز به روز چالش کم‌آبی در این استان افزایش می یابد.

به گزارش ایرنا، در استان سمنان حدود یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود که هفت درصد از آن به مصارف خانگی اختصاص دارد، میانگین سرانه مصرف آب در کشور حدود 200 لیتر در شبانه روز و در استان سمنان 160 لیتر و کمتر از متوسط کشوری است.

استان سمنان بیش از 700 هزار نفر جمعیت دارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet