هدر اصلی
1396/05/06 15:46:00
سرویس سیاسی
رحیمی جهان آبادی مطرح کرد؛

سیاست چماق و هویج آمریکایی‌ها برای کاهش نفوذ روس‌ها در عرصه بین‌الملل

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است آمریکایی‌ها از دو ابزار مذاکره و اعمال فشار بر روس‌ها استفاده می‌کنند تا ضریب نفوذ آنها در دنیا را کاهش دهند.
سیاست چماق و هویج آمریکایی‌ها برای کاهش نفوذ روس‌ها در عرصه بین‌الملل عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است آمریکایی‌ها از دو ابزار مذاکره و اعمال فشار بر روس‌ها استفاده می‌کنند تا ضریب نفوذ آنها در دنیا را کاهش دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611103723808637.jpg سیاست,چماق,و,هویج,آمریکایی‌ها,برای,کاهش,نفوذ,روس‌ها,در,عرصه,بین‌الملل Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به تصمیم روسیه مبنی بر اخراج 35 دیپلمات آمریکایی و توقیف مجموعه ویلایی سفارت آمریکا در این کشور درصورت تصویب تحریم‌های ضد روسی گفت: روابط روسیه و آمریکا را باید با توجه به پیشینه آن بررسی کرد.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اوباما در زمان ریاست جمهوری خود سیاست خاصی را پیش گرفت و در برابر روسیه عقب نشست که همین امر باعث شد روسیه حوزه نفوذ خود را در بسیاری از حوزه ها گسترش دهد.

وی در ادامه به اتفاقاتی که منجر به انزوای اوکراین و تسلط روسیه بر بحران سوریه شد اشاره و عنوان کرد: در این حوزه ها آمریکایی ها عقب نشینی کردند و حتی در شرق دور و آسیای مرکزی هم اتفاقات مشابهی رخ داد چنانچه آمریکایی ها پایگاه های نظامی خود را در آسیای مرکزی تمدید نکردند و سازمان شانگهای بر این مناطق مسلط شد.

رحیمی جهان آبادی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر آمریکایی ها قصد دارند عقب افتادگی خود نسبت به روسیه را جبران کنند، یادآور شد: در این خصوص روس ها و آمریکایی ها مذاکراتی با هم داشتند اما از طرفی آمریکایی ها به ابزار اعمال فشار روی آوردند یعنی برای نفوذ در عرصه بین الملل از سیاست چماق و هویج استفاده می کنند.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که قطعا روس‌ها در برابر آمریکایی ها مقاومت می کنند، اظهار داشت: آنها قصد ندارند موقعیت خود را تحویل جمهوریخواهان آمریکایی ها بدهند اما اینکه کدام یک در این عرصه پیروز شود به شرایط منطقه و موضع متحدان و ابزارهای مورد استفاده قرارگرفته ازسوی روسیه و امریکا بر می گردد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: هم اکنون فضا برای چالش دو ابرقدرت پیش آمده که آمریکایی ها از هر دو ابزار مذاکره و اعمال فشار بر روس ها استفاده می کنند تا حوزه نفوذی آنها را کاهش دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet