پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/04/13 11:57:00
سرویس اقتصادی
ضرورت اصلاح بودجه 88 -2

کاتوزیان: نامه برقعی به رییس مجلس وجاهت قانونی ندارد

**رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نامه معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور به رئیس مجلس در مورد طرح اصلاح بودجه ۱۳۸۸ وجاهت قانونی ندارد.

"حمیدرضا کاتوزیان" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: اینکه دولت بودجه برخی از دستگاه‌های اساسی از جمله قوه قضاییه، مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام را بکاهد آنها را در تنگنا قرار می‌دهد.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: قوای مطرح شده توسط دولت از جمله قوه قضاییه مراجعی هستند که عدالت گستری در آن بسیار مهم می‌باشد و نباید مشکلات مالی داشته باشد.

وی با اشاره به تصمیم دولت مبنی بر کاهش اعتبارات برخی دستگاه‌ها برای جبران کسری بودجه سال جاری، تصریح کرد: دولت در این خصوص روش مناسبی را مدنظر نداشته است.

کاتوزیان با بیان اینکه از برخی از دستگاه‌ها مستقیما کسر بودجه شده است اظهار داشت: به عنوان مثال از قوه قضاییه 120 میلیارد تومان و مجلس 50 میلیارد تومان بودجه کسر شده است که این کسری تناسبی ندارد.

وی با بیان اینکه کسری بودجه باید از همه جا تعدیل شود گفت: روش دولت برای جبران کسری بودجه روش عجیبی است که از تنها از بودجه دستگاه‌های اساسی آن را اعمال نماید.

کاتوزیان همچنین اظهار داشت: با تصویب طرح اصلاح بودجه سال 1388 هیچ اتفاق ناخوشایندی برای حقوق کارمندان نخواهد افتاد و این یک برداشت اشتباه است که کارمندان دچار مشکل خواهند شد.

نماینده تهران در پایان گفت: مجلس به صورت کامل و کارشناسی این طرح را پس از پایان تعطیلات مجلس بررسی خواهد نمود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet